Поліція дасть 2,5 млн грн компанії, чий власник ухилявся від сплати податків

03 Серпня 2021

Вул. Можайського, 3, м. Ужгород. Скрін із Google Maps

Головне управління Національної поліції в Закарпатській області підписало договір із ПП «Спецбудсервіс-М» на капітальний ремонт адмінбудівлі за 2,45 млн грн.

За ці кошти «Спецбудсервіс-М» проведе ремонт адмінбудівлі в Ужгороді за адресою вул. Можайського, 3. Там розташований відділ протидії кіберзлочинам поліції. Технічним завданням передбачено, що підрядник розбере внутрішні перегородки, демонтує старі вікна та двері, покладе нову підлогу та проведе електромонтажні роботи.

Окрім переможця участь у торгах взяло ще три учасники: приватний підприємець Володимир Нейдел, ПП «Будстріха» і ТОВ «Свалява-міськбуд», але їхні пропозиції були дорожчими. Під час аукціону зекономили 963 тис. грн, тобто 28,2% від очікуваної вартості закупівлі.

Кримінальне минуле власника

Власником «Спецбудсервіс-М» є Михайло Зубака. У 2015 році його, як керівника ДП «Мукачівспецбуд», визнали винним в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Він підписав акти виконаних робіт, не звіривши їх з фактичними роботами, під час ремонту однієї з вулиць у місті Хуст. Це спричинило незаконні зайві відрахування з бюджету на 177 тис. грн. Михайло Зубака визнав провину та уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

Суд призначив йому дворічний іспитовий термін, і у квітні 2017 року його звільнили від відбування покарання у «зв’язку з закінченням іспитового строку». Як зазначили правоохоронці, він не вчинив нового злочину, «виправдав довіру суду та став на шлях виправлення».

Щоправда, «на шлях виправлення» Зубака став ненадовго. У 2018-2019 рр., тепер вже у фірмі «Карпати 2000», зазначив неправдиві відомості у податкових деклараціях. Таким чином бюджет недорахувався 630 тис. грн.

Цього разу, у грудні 2020 року, його звільнили від кримінальної відповідальності, бо відшкодував суму. Також суд зазначив, що Михайло Зубака вчинив нетяжке кримінальне правопорушення вперше, визнав вину, позитивно характеризується та є особою передпенсійного віку.

Про підрядника

ПП «Спецбудсервіс-М» зареєстроване у Мукачеві й з початку 2020 року отримало 24 держзамовлення на 15 млн грн.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.