Суд закрив кримінальне провадження проти рівненської слідчої – однієї з обвинувачуваних у гучній «бурштиновій справі»

16 Липня 2021

Спецоперація "Бурштин", 2016 рік. Фото: Еспресо

Сихівський районний суд Львова закрив кримінальне провадження щодо слідчої Головного управління Національної поліції у Рівненській області Юлії Дубінецької, яку підозрювали у змові й спробі надати хабар іншій слідчій за підробку протоколу обшуку у справі про незаконний видобуток бурштину.

Джерело: ухвала від 5 липня 2021 року.

Справу Дубінецької протягом чотирьох років перекидали по різних судах України з різних причин. Процес розгляду так і не розпочався і в результаті її було закрито за строками давності.

Обвинувачення проти слідчої є частиною кримінального провадження, розпочатого ще у 2016 році після гучної спецоперації «Бурштин», коли затримання відбувалось за участі міністрів та з використанням гелікоптерів.

Нагадаємо,  у липні 2016 року Генеральна прокуратура України, тоді під керівництвом Юрія Луценка, провела 123 обшуки у рамках спецоперації «Бурштин» на Рівненщині. Обшуки відбулись, зокрема,  і в тодішнього прокурора Рівненської області Андрія Боровика, керівника Сарненської місцевої прокуратури Вадима Топольського, старшого оперуповноваженого відділу контррозвідки УСБУ в Рівненській області Вадима Федорука, яких затримали.

З матеріалів справи щодо Юлії Дубінецької стало відомо, що під час одного з таких обшуків виявили та вилучили обладнання для видобутку бурштину, в тому числі мотопомпи. Один із учасників злочинної групи з видобутку бурштину, дізнавшись про обшуки, звернувся слідчої, яка була його знайомою, з проханням приховати докази причетності та забрати конфісковане обладнання, щоб і надалі його використовувати. Дубінецька ж у свою чергу намагалася дати 100 доларів хабаря іншій слідчій, аби та в протоколі зазначила відсутність обладнання для видобутку бурштину виявленого при обшуку. Слідчій інкримінували ч.2 ст.28 та ч.1 ст. 369 ККУ (пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Справу слідчої з Рівного, як і ще кількох правоохоронців, спочатку розглядали в Дарницькому суді Києва, але згодом передали до Сихівського районного суду Львова. Підставою для цього став наказ тодішнього ректора Львівського торгово-економічного університету Петра Куцика від 11 липня 2017 року. Як раніше повідомляли «Наші гроші. Львів», згідно з цим наказом, потерпілих у «бурштиновій справі» поселили у трьох гуртожитках Львівського торговельно-економічного університету, декого – заднім числом. Відтак справа рівненських правоохоронців розглядалась у Львові.

Підозрювана Дубінецька подала клопотання до Сихівського районного суду Львова, у якому просила закриття кримінального провадження через закінчення строків давності. Таким чином 5 липня 2021 року суд закрив це кримінальне провадження, а вже 7 липня справа розглядалась без участі цієї слідчої.

«Відносно однієї обвинуваченої кримінальне провадження закрито, оскільки закінчено строки давності. По решті п’яти особах справа слухається в суді до виголошення вироку, у них тяжкість більша й відповідно строк давності довший. По одному обвинуваченому потрібно закінчити в 2026 році, а решта – 2031-му», – повідомила прес-секретарка військової прокуратури Юлія Галущак.