Запорізькі підприємці, які обдурили самбірських комунальників на 2 млн грн, вийшли під заставу

01 Квітня 2021

Бульдозерр ЧТЗ Б10М. Фото: Росальянс

Галицький районний суд міста Львова дозволив підприємцям із Запоріжжя, які обдурили самбірське підприємство на 1,86 млн грн, вийти під заставу до оголошення вироку.

Кримінальне провадження щодо привласнення коштів самбірського комунального підприємства «Об’єднане» було порушено ще у червні 2018 року. 25 лютого поточного року суд дозволив затримати керівника та засновника ТОВ «СТО «Зелений гай» Федора Мішина та Анатолія Тертицю. Тепер вони вийшли під заставу у 681 тис. грн кожен.

Джерело: ухвали оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За матеріалами справи, «Зелений гай» стало переможцем закупівлі, яку проводило самбірське комунальне підприємство «Об’єднане». У грудні 2017 року з фірмою підписали договір на закупівлю бульдозера загальною вартістю 2,84 млн грн. Однак, за підозрою слідства, Тертиця та Мішин свідомо поставили бульдозер, який не відповідав технічному завданню. Що більш, його реальна вартість становила 982 тис. грн замість 2,84 млн грн. Відтак, компанія завдала збитків самбірському комунальному підприємству на 1,86 млн грн.

Також з матеріалів справи стало відомо, що у лютому Федорові Мішину намагались вручити повідомлення про підозру, але він був відсутній за місцем проживання та не з’являвся на роботі.

Ми звернулись до Галицького районного суду, щоб з’ясувати чи скористались підозрювані правом застави. У суді повідомили, що, і Мішин і Тертиця перебували в слідчому ізоляторі, але вже вийшли під заставу.

ТОВ СТО «Зелений Гай» зареєстроване у Запорізькій області і зараз не є дуже  активним у публічних закупівлях – лише два контракти на 38 тис. грн у 2021 році. Але за даними порталу YouControl, з початку 2016 року фірма отримала державних замовлень на 89 млн грн.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.