Фірма Козловського відремонтує стадіон для своєї ж команди за 19 бюджетних млн грн

09 Березня 2021

Стадіон імені Богдана Маркевича, фото: fcrukh.com

Винниківське комунальне підприємство «Спортінвест» підписало договір із ТОВ «Академія футболу» на капремонт футбольних полів із облаштуванням освітлення у Винниках за 19,8 млн грн. На цьому стадіоні також тренується юнацька команда футбольного клубу «Рух» Григорія Козловського, співвласника компанії-переможця тендеру.

Конкурувала з «Академією футболу» лише одна компанія – ТОВ «Галич-БК». Пропозиція компанії була на 3,6 млн грн дорожчою. Під час аукціону конкуренти не торгувались. Очікувана вартість закупівлі становила 24 млн грн, отож економія на тендері — 17,5%.

Це перша участь ТОВ «Академія футболу» у публічних закупівлях і перша перемога. Для підписання договору учасник повинен був надати документальне підтвердження виконання аналогічних робіт і наявність працівників. Фірма не вказала фактологічних даних, а лише надала довідки, що має і досвід, і працівників.

Роботи відбуватимуться на вулиці Спортовій у Винниках, де розташований стадіон імені Богдана Маркевича. Тривалий час він був домашньою ареною ФК «Рух», доки у 2019 клуб не переїхав до Львова, але на його території розташована дитяча школа клубу.

Стадіон складається із шести полів. Технічним завданням передбачено оновлення штучного покриття  на чотирьох: серед яких основне поле, тренувальне та два міні-поля. Також встановлять прожектори для освітлення усіх майданчиків. Згідно із договірною ціною, витрати на покриття становитимуть 13,6 млн грн, а на освітлення — 2,7 млн грн. Прибуток компанії складе 105 тис. грн.

Про підрядника

ТОВ «Академія футболу» зареєстроване у Винниках, а його засновниками є кільканадцять компаній, бенефіціарами є депутат Львівської облради від «Європейської солідарності», президент футбольного клубу «Рух» Григорій Козловський та його дружина Юлія Козловська.

«Академія футболу» на початку 2020 року придбала у Винниківської міськради ділянку навколо Винниківського озера за 17,5 млн грн. Зараз там триває активне будівництво і має з’явитися відпочинковий комплекс та тренувальна база для футболістів. Саму водойму спустили, а з одного боку провели рубку дерев.

Згідно із сайтом ФК «Рух», у 2020 році тут мав з’явитись готельний комплекс, а у 2021-му – 7 повнорозмірних полів, футбольний манеж на 5 тис. місць, медико-реабілітаційний центр.

Там же зазначають і про майбутні зміни на стадіоні у Винниках без вказання, чиїм коштом.

Земля під стадіоном — це дві приватні ділянки на майже 3,7 га і 0,186 га. Останню, меншу ділянку, вирішили продати якраз перед місцевими виборами у жовтні 2020 року. Покупцем стало «Футбольна школа Мирона Маркевича Рух-Винники», бенефіціарним власником є Святослав Козловський — футболіст «Руху» і син Григорія Козловського.

Тоді ж, у жовтні 2020 року, на сесії вирішили продати і будівлі за адресою стадіону, на вулиці Спортовій, 2 на «Prozorro.Sale». І за ці об’єкти між собою позмагалися дві компанії футболіста Козловського-молодшого. Адже участь у закупівлі взяли лише «Футбольна школа Мирона Маркевича Рух-Винники» і ТОВ «Маріївка грін енерджі» — бенефіціарами обох фірм є Святослав Козловський.

Друга, велика ділянка, на якій розташовані футбольні поля, з 2018 року належить ТОВ «МБМ-спорт», де засновником є згадана вище футбольна школа, а її бенефіціар –  Святослав Козловський.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

Стадіон для сина