Міська рада в Івано-Франківську провела фіктивні тендери для фестивалю коляди

15 Січня 2021

«Коляда на Майзлях» Фото: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Департамент культури Івано-Франківської міськради провів низку фіктивних тендерів для організації фестивалю «Коляда на Майзлях». Фестиваль відбувся ще 8-10 січня, а торги щодо його організації проводять лише зараз. Детальніше про схему вдаваних публічних закупівель читайте у статті «Коляда вище закону»

Різдвяний фестиваль в Івано-Франківську «Коляда на Майзлях» проводиться в Івано-Франківську з 2010 року. У 2018 році Міністерство культури України присвоїло йому статус міжнародного. Зазвичай він тривав від семи до чотирнадцяти днів, але цього року формат фестивалю зменшили до трьох днів через пандемію. Частину виступів транслювали онлайн.

Як виявилось, підприємець Іван Галаса, який переважно отримує замовлення від департаменту культури, забезпечив фестиваль музичним обладнанням, не дочекавшись закінчення торгів.

За системою Prozorro закупівлі на послуги з організації цього фестивалю (оренди обладнання) ще тривають, лише 11 січня стали відомі імена учасників тендеру, бо минув аукціонний етап. Станом на 14 січня в системі публічних закупівель Prozorro є чотири такі закупівлі на загальну суму близько 270 тис. грн. Однак за жодною з них ще не укладені договори, а є лише намір їх підписати із підприємцем Іваном Галасою.

Голова тендерного комітету департаменту Олег Королик підтвердив, що послуги для фестивалю надавав Іван Галаса. Однак не пояснив, чому саме він робив це без договору.

“Я не можу вам сказати, з’ясую у людей, які безпосередньо займаються заходом”, – сказав Олег Королик

 Окрім Івана Галаси, участь у цих закупівлях також взяв приватний підприємець — Микола Данильчук. За даними проекту Clarity, Данильчук та Галаса зустрічались на торгах вже майже двісті (!) разів, починаючи з 2017 року. Переважно, це дрібні торги, до 500 тис. грн, на надання обладнання для департаменту культури Івано-Франківської міської ради.

Фіктивність тендерів також підтверджує той факт, що на документах обох підприємців (Галаси та Данильчука), а також у документах тендерного комітету присутні однакові дефекти друку, а створені вони за допомогою однакової програми. Це свідчить про те, що і тендерний комітет, і підприємці користувались спільною технікою. У коментарі Микола Данильчук свою пов’язаність із іншим підприємцем заперечив.

Про постачальника

Іван Галаса — один із основних підрядників департаменту культури Івано-Франківської міськради. Саме з цим приватним підприємцем департамент уклав понад половину всіх договорів протягом 2018-2020 років. За цей час Галаса отримав контрактів на 4,97 млн грн із загальних 8,86 млн грн. Галаса надавав обладнання для святкування нового року, Дня незалежності України, Дня державного прапора, першої річниці створення Івано-Франківської громади, а також низки фестивалів, як-от “Все українське на новий лад” та “Лабух-Фест”.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

Читайте нас в Instagram і Telegram