У Брюховичах на території колишнього табору збудують вісім багатоповерхівок

Ця територія більш відома як табір «Енергетик». «Львівобленерго» продало будівлі табору влітку минулого року
07 Грудня 2020

В Брюховичах на вулиці Широкій, 22 дозволили будівництво багатоповерхового житла, хоча згідно з генпланом селища, це резервні території садибної житлової забудови та лісопарки. На ділянці вже зрізали частину дерев.

Вулиця Широка, 22. Фото Наші гроші. Львів

Восени Брюховицька селища рада підписала договори про передачу в оренду двох земельних ділянок, площею майже 1,7 та 1 га, підприємству «Сіті Консалт Груп». Компанія володіє будівлями на цій території, і згідно з генпланом, тут був учбовий центр обленерго, хоча ця територія більш відома як табір «Енергетик». «Львівобленерго» продало будівлі табору «Сіті Консалт Груп» влітку минулого року.

Вхід, 2015 рік, Google

Вхід, 2020 рік

Обидві ділянки депутати дозволили передати в суборенду фірмі «Буддеталь». На меншій вже дозволили підготовчі роботи на будівництво багатоповерхівок.

На паспорті об’єкту вказано, що тут буде нове будівництво багатоквартирних житлових будинків. Замовником робіт є ТОВ «Буддеталь», а генпідрядником – ТОВ «М7 Девелопмент констракнш груп».

Забудовники пов’язані із покупцями земель дитячого табору «Супутник» в Брюховичах, який також забудовують житлом – так званий «ЖК Грінвуд 2». Директором фірми-орендаря ділянки «Сіті Консалт Груп» є Лев Козаков, а власниками – Хаахр Пірет, Ігор Вихопень і Павло Нікітін. Останні двоє, а також Уляна Хлібкевич, Сергій та Алла Напраснікови, володіють замовником будівництва, товариством «Буддеталь».

Фактично ділянка на вулиці Широкій, 22 буде продовженням їхнього проекту, бо тут будуватимуть «ЖК Грінвуд 3». Як на вказано на сайті компанії, планують збудувати 8 п’ятиповерхових будинків на 12 секцій, тобто загалом 600 квартир.

Про ділянки

Цільовим призначенням ділянок є «будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури», хоча на генплані це територія резерву під садиби, а також лісопарки. При наданні дозволу на розробку проекту землеустрою восени минулого року на одну з ділянок депутати погодили і зміну цільового призначення ділянки та категорії земель. Щодо іншої ділянки – то її одразу під багатоповерхове житло.

Зверху – ділянки на Публічній кадастровій карті. Знизу на генплані селища

Із судового реєстру ми дізналися, що ділянка на Широкій, 22 площею майже 1 га обліковуватись в межах кварталу №39 Брюховицького лісництва. Аби допомогти «Сіті Консалт Груп» Брюховицька селищна рада позивалась до Львівської державної лісовпорядної експедиції. Суд зобов’язав її привести у відповідність планово-картографічні матеріали, – виключити з меж кварталів Брюховицького лісництва майже 4,6 га, зокрема і згаданий 1 га.

У Брюховицькій селищній раді не відповіли на наш запит щодо землі на вул. Широкій, 22.

P.S.

Після публікації Брюховицька селищна рада надіслала відповідь на запит щодо однієї з ділянок. Згідно з нею, на землі справді планується будівництво житла не вище 5 поверхів. Влітку цього року селищна рада затвердила коригування детального плану території для розміщення там багатоквартирної житлової забудови.

Нагадаємо, ЗУ «Про містобудівну діяльність» передбачено, що «внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту та плану зонування території».