Кияни «розпиляли» тендер на намет для надзвичайників у Тернополі вартістю 400 тис. грн

05 Листопада 2020

Управління ДСНС України у Тернопільській області 29 жовтня підписало договір з ПП «Тент модуль» на постачання пневмокаркасного модулю в комплекті з системою опалення, вентиляції, освітлення та додатковим обладнанням вартістю 410 тис. грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Модуль являє собою намет площею 60 «квадратів», що швидко встановлюється з надувним герметичним пневмокаркасом з повздовжніми балками і нижньою обв’язкою по довгим сторонам намету, які зібрані в єдину, цільну, герметичну конструкцію. До комплекту входить електричний насос, електрогенератор, мобільний кондиціонер, нагрівач, система освітлення, по 16 розкладних стільців, карематів та ліжок, 2 складні столи і 4 лави, а також біотуалет.

Єдиним конкурентом київського ПП «Тент модуль» на торгах був приватний підприємець з Києва Олександр Головін, чия пропозиція була на 2 тис. грн дешевша. Втім тендерний комітет її відхилив через невідповідність його пропозиції.

Конкуренти не торгувалися під час аукціону, а свої документи завантажили з різницею в півгодини. Причому тендерні пропозиції обох учасників виготовлені в одній програмі.

Крім того, «Тент модуль» орендує приміщення в місті Вишневе у Олега Головіна, чия адреса співпадає з адресою конкурента Олександра Головіна.

Олександр Головін при реєстрації приватним підприємцем вказав електронну пошту «Тент модуль» tent.module@gmail.com. Крім того, за даними YouControl, людина з таким же іменем була засновником ПП «Тент модуль», тепер компанія належить Ігорю Калиновському.

Перераховані ознаки можуть свідчити про узгодження конкурентами поведінки на торгах і у разі, якщо АМКУ підтвердить це, то їм загрожує штраф та трирічна заборона участі в торгах.

ПП «Тент модуль», за даними Clarity, загалом конкурувало з підприємцем Головіним 15 разів, фірма отримала замовлень на майже 7 млн грн.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.