Лікарня на Буковині розширить кисневе постачання для забезпечення 80% своїх хворих

15 Жовтня 2020

фото умовне

Вижницька районна лікарня (Чернівецька область) 13 жовтня замовила розширення кисневої інфраструктури за 247 тис. грн. Договір підписали з дочірнім підприємством моршинська «Медтехніка» (далі – дочірнє підприємство «Медтехніка»).

Послуги замовили, оскільки ще на початку серпня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що 80% «ковідних» ліжок мають бути підключені до подачі кисню. Заступниця головного лікаря з медичної частини Наталія Никифорук пояснила редакції «Наші гроші. Львів», що на сьогодні в медичному закладі є 53 місця для хворих на коронавірус, однак лише дев’ять з них мають доступ до кисню.

Вижницька районна лікарня приймає хворих на коронавірус з вересня цього року. Терапевтичне та педіатричне відділення лікарні перепрофільовані в інфекційне відділення. Лікарня має шість вентиляторів легень та чотири концентратори кисню для дихальної підтримки.

За словами Наталії Никифорук на сьогодні лікарня не має проблем з кисневим постачанням, усі важкохворі під’єднані до спеціальних точок, також медики використовують кисневі концентратори.

Підрядник Вижницької районної лікарні дочірнє підприємство «Медтехніка» зареєстроване 2008 року Моршині. Засновником компанії є ТОВ Моршинське виробничо-торгове підприємство «Медтехніка» Петра Огородника та Галини Щебентовської.

Протягом 2019-2020 років компанія отримала державних замовлень на 5,6 млн грн, в основному на обслуговування медичного обладнання.

Нагадаємо, з початку осені медичні заклади у чотирьох областях Західної України спрямували 1,7 млн грн на удосконалення кисневих систем. При цьому найбільше коштів виділили саме у Чернівецькій області – 966 тис. грн.

Зокрема Чернівецька обласна клінічна лікарня заплатить 120 тис. грн місцевому архітекторові Віталію Гліганові за проєктування реконструкції системи кисневого забезпечення. Ще 747 тис. грн медики витратять на саме оновлення цієї інфраструктури. Відповідний договір підписали з місцевим приватним підприємством «НВФ «Капітал».

Водночас для Хотинської районної лікарні монтаж та оновлення кисневої системи коштуватиме 99 тис. грн. Підряд отримав підприємець Олександр Паращук, який зареєстрований в Чернівцях.

 

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні. Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.