На Чорнівському полігоні в Чернівцях пересиплять «коронавірусне» сміття за 200 тисяч гривень

12 Жовтня 2020

Чорнівський полігон на Буковині. Джерело: shpalta.media

 Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради 8 жовтня замовив пересипання ґрунтом частини сміттєзвалища, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Йдеться про роботи на Чорнівському полігоні в Чернівцях. Така послуга обійдеться міській раді у 200 тис. грн.

Уповноважений з публічних закупівель Сергій Ботук розповів редакції «Наші гроші. Львів», що на міському сміттєзвалищі збільшилася кількість медичних відходів та засобів індивідуального захисту (мова не йде про небезпечні медичні відходи). Відтак послуги замовили, щоб убезпечити працівників полігону від можливого зараження. За правилами утримання полігонів, кожен метр сміття пересиплять 20-сантиметровим шаром землі.

Підряд отримав місцевий підприємець Олександр Цаплюк. Роботи завершать до 20 листопада цього року.

Закупівлю провели за спеціальною спрощеною процедурою звітування для подолання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Хоча такі роботи не передбачені спеціальною постановою Кабінету міністрів, яка визначає, що можна замовляти без конкурсу.

«Замовник не мав права укладати прямої угоди за ковідною процедурою та, ймовірно, уник проведення спрощеної закупівлі», − зазначає фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов.

За його словами, якщо такі роботи справді були невідкладними, то замовник мав належно їх обґрунтувати та укласти пряму угоду.

Водночас Сергій Ботук пояснив, що послуги замовили за «ковідною» процедурою, оскільки вони призначені для запобігання коронавірусної інфекції.

Підрядник Чернівецької міської ради Олександр Цаплюк зареєстрований як підприємець 2016 року в Новоселицькому районі. Протягом 2019-2020 років Цаплюк отримав державних замовлень на 2,4 млн грн, враховуючи поточну угоду. Зокрема, він ремонтував двір Чернівецького геріатричного пансіонату за 689 тис. грн та центральну алею в парку «Заставнівський» в місті Заставна за 683 тис. грн.

Нагадаємо, сміттєвий полігон на вул. Чорнівській – єдине легалізоване сміттєзвалище на Буковині. Він займає 47 гектарів, за рік сюди звозять 620 тис. м. кв. сміття.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.