Львівський АМКУ оштрафував на 136 тис. грн фірми, що розіграли торги від «Львівської залізниці»

19 Червня 2020

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафувала компанії ТОВ «Інвіт груп» та «Гранфінресурс» на 136 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах від «Львівської залізниці».  Йдеться про їх участь у закупівлі розподільчої шафи споживання електрики за 680 тис. грн, яку замовляла залізниця. Відповідне рішення опублікували на сайті АМКУ 17 червня.

Про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали у листопаді 2019 року, а експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували скаргу до Антимонопольного комітету.

Зокрема, у публікації ми зазначали, що фірми подали на торги документи, що були не лише однаковими за змістом (хоча йшлося про довідки довільної форми), але й мали однакові дефекти друку чи сканування. Також компанії надали сертифікати якості від одного підприємства – «НВФ Склад».

Окрім цього, Антимонопольний комітет виявив, що обидва учасники користувались спільною IP-адресою, а також, що логін банківської системи ТОВ «Гранфінресурс» був ідентичний із прізвищем директора фірми-конкурента «Інвіт груп».

Компанії перетинались понад 20 разів, але «Гранфінресурс» виступав технічним учасником і жодного разу не переміг у тендері.

ТОВ «Інвіт груп» зареєстровано в Одесі, а його власницею є Ольга Хамідулліна. З початку 2019 року фірма уклала 12 контрактів на 6,1 млн грн.

Окрім штрафу рішення АМКУ передбачає заборону компаніям брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.