Львівський лабораторний центр втричі переплатить за респіратори

За кожен респіратор платитимуть 335 гривень, хоча постачальники пропонують такі по 100-130 гривень
12 Травня 2020

Джерело: luxpl.com

Львівський обласний лабораторний центр МОЗУ 7 травня уклав договір на постачання респіраторів із ТОВ «Бравіс-КР». Сума контракту становить 107 тис. грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Закупівлю проведено за спрощеною процедурою звітування для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. За договором придбали 320 респіраторів моделі 3M 9322+ Aura. Респіратори такої моделі є із різним рівнем захисту: FFP2 або FFP3. Варто зазначити, що ні в договорі, ні на сторінці закупівлі не було чітко зазначено, який рівень захисту у придбаних респіраторів. Однак у коментарі редакції Наталія Довгалюк, контактна особа замовника в Prozorro, повідомила, що замовили респіратори типу FFP2.

Респіратор 3М 9322 FFP2 (джерело: zakupka.com)

Вартість одного респіратора становитиме 335 грн за штуку, що є значно дорожче, ніж на ринку та інших тендерах.

Серед останніх закупівель респіраторів такої моделі схожа вартість була знову ж таки лише у обласного лабораторного центру. Установа вже купувала спецзасоби ще 15 квітня і їх вартість була 350 грн за штуку. Постачальником також було ТОВ «Бравіс-КР».

Інші медзаклади України купували респіратори Aura значно дешевше. Наприклад, Міловський центр первинної медико-санітарної допомоги (Луганська область) у березні – по 195 грн/шт, а Надвірнянська РДА на початку травня – за 201 грн за одиницю.

Також, до епідемії, такі респіратори часто купували за ще нижчими цінами. Краматорський протитуберкульозний диспансер у лютому замовляв їх за 93 грн.

На ринку ціни на 3M 9322+ Aura дуже різні, але у великої кількості постачальників їх немає у наявності. Однак низка інтернет-магазинів пропонують цей товар за роздрібною ціною у 200-180 грн, що на 40% дешевше, ніж у цьому тендері. Також деякі магазини підтвердили наявність необхідної кількості респіраторів за ще нижчою вартістю. Один із них продає по 130 грн за штуку.

На сторінці «Бравіс-КР» на торговому майданчику «Пром.юа», вказано, що зараз респіраторів немає. Однак журналіст редакції зателефонував в компанію, де йому повідомили, що продають респіратори і ціна за таку модель по «80 гривень за готівку, плюс 20% ПДВ», тобто близько 100 грн, що більш ніж в 3 рази дешевше.

ТОВ «Бравіс-КР» зареєстроване у Кривому Розі, а його власником та директором є Михайло Брусєнцев. Основним видом діяльності компанії зазначено технічне обслуговування та ремонт автомобілів, й раніше переважно отримувала замовлення від криворізького комунального автотранспортного підприємства на ремонт техніки. Усього, за даними Youcontrol, фірма отримала 8 держзамовлень загальною вартістю 582 тис. грн.

Публікацію підготували за підтримки МФ Відродження