Містобудівна рада розкритикувала проєкт будівництва багатоповерхівок біля стадіону «Україна»

17 Лютого 2020

Архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради 14 лютого не погодила будівництво багатоповерхівок та громадських приміщень на вул. Липова Алея поблизу стадіону «Україна».

Йдеться про проєкт детального плану на території цієї вулиці, згідно з яким передбачається, що замість колишнього ринку тут збудують вісім багатоквартирних житлових будинків з вбудованим дитсадком в одному з них. Крім того, тут мають постати також три офісні будівлі та дві будівлі громадського призначення: спортивний комплекс та медичний центр. Висота трьох офісних будівель не вказана. У житлових будинках загалом буде 776 квартир – переважно однокімнатні та двокімнатні. Усі будинки матимуть підземний паркінг.

За матеріалами ДПТ, будинки матимуть різну поверховість. Висота найвищого будинку не повинна перевищувати 72,3 м.  Хоча під час обговорення проєкту на містобудівній раді, власник та директор компанії «Актив Комплект», яка замовляла розробку детального плану, Олексій Різник зазначив, що висотність не перевищуватиме 45 метрів, а кількість квартир становитиме 350.

Олексій Різник водночас є адвокатом ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» – власниками якої є депутат Львівської міської ради та співвласник будівельної корпорації «Авалон» Григорій Козловський та президент ватерпольного клубу «Динамо» Олександр Свіщов.

Детальний план розробляло ТОВ «Студія 5Ф». Власником фірми та головним архітектором проекту є Андрій Ігнатюк. Він же розробляв проект реконструкції Винниківського озера та був одним із засновників ЖБК «Авалон Гарден»

Те, що проєкт представляв замовник, а не розробник, викликало низку зауважень від архітекторів. Наприклад, архітектори Богдан Гой та Андрій Беляєв зазначили, що хоча щільність забудови території детального плану становить 35%, не зазначено показників щільності окремо громадської та житлової частини.

«Я не почув реальної щільності заселення на ту частину ділянки, яка буде використовуватись як житлова територія. А від цього, як на мене, багато чого залежить у рішенні підтримувати чи не підтримувати цей план», – каже Андрій Беляєв.

Також Віталій Дубина, керівник архітектурно-планувальної майстерні № 2 інституту «Містопроект», зазначив, що раніше ця територія призначалась для розбудови допоміжної інфраструктури для стадіону «Україна».

Петро Крупа заявив, що у випадку будівництва житла потрібно до детального плану включити розрахунки транспортного навантаження на вулицю Липова Алея, оскільки вона з’єднує дві магістральні міські вулиці.

«В законі записано, що основним завданням детального плану території – це комплексна забудова території. А комплексна забудова території без вирішення транспортного навантаження, питання шкіл, садочків, зв’язку з попереднім детальним планом не прозвучала», – зауважив Крупа.

Нагадаємо, що згідно з генеральним планом ця територія належить до земель спортивних центрів та комплексів.

Жоден із членів містобудівної ради не проголосував позитивно за проєкт, шестеро проголосувало «проти», а ще 11 осіб утрималось.