Редакція газети на Львівщині під час аукціону зменшила ціну з третини мільйона до 1 гривні

17 Січня 2020

Редакція народного часопису «Галицька Зоря» під час аукціону запропонувала свої послуги з висвітлення діяльності Дрогобицької міської ради лише за 1 гривню при тому, що початкова пропозиція газети становила понад 374 тис. грн. Про це стало відомо із сайту закупівель Prozorro.

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради хоче замовити 75 000 см² газетної площі, на якій оперативно розповідатимуть про роботу міської ради, виконкому, посадовців та депутатів. Таку інформацію переможець має публікувати не рідше ніж два рази на тиждень до кінця цього року.

Участь в аукціоні взяло три учасники, серед яких і Редакція народного часопису «Галицька Зоря», яка в першому раунді зменшила ціну одразу на майже 100 тис. грн, потім в другому – ще на 175 тис. грн, і в результаті в останньому взагалі «впала» до 1 гривні.

Така «ставка» газети може бути помилковою, і в подальшому видання відмовиться від підписання договору. У такому разі перемога дістанеться Марії Кульчицькій-Волчко (газета «Медіа Дрогобиччина»), яка запропонувала послуги з висвітлення діяльності ради за 99 тис. грн. Якщо її пропозицію відхилить, то останнім претендентом є Олексій Дорофтей (газета «Вільне слово») з ціною в 375 тис. грн.

Власниками Колективного підприємства Редакція народного часопису «Галицька Зоря» є Петро Мацан, Ярослав Грицик та Володимир Турмис.

У другому лоті на послуги з аналітичного висвітлення діяльності (9000 см²) найдешевша пропозиція серед тих же учасників надійшла від Марії Кульчицької-Волчко – 31,5 тис. грн при очікуваній вартості в 45 тис. грн.

У 2019 році у закупівлі на послуги з оперативного висвітлення діяльності перемогла «Галицька зоря» (326,7 тис. грн за 66000 см²), аналітичного висвітлення – Олексій Дорофтей (39 тис. грн за 20000 см²). «Галицька зоря» так само отримала ще понад 29 тис. грн за «візуалізаційне» висвітлення діяльності Дрогобицької міської ради. Вони були єдиним конкурентами один одному, а під час аукціону лише у двох з трьох лотів один із учасників знизив свою первинну пропозицію на 1%.