Аудитори зобов’язали ЛКП «Зелене місто» розірвати договір на власний піар

03 Грудня 2019

Державна аудиторська служба України підтвердила, що торги на  послуги з організації та підтримки зв’язків з громадськістю на суму 1,6 млн грн ЛКП «Зелене місто» провело із порушеннями. Відповідну перевірку аудиторська служба здійснила після звернення «Центру громадського моніторингу та досліджень» та зобов’язала комунальне підприємство розірвати договір. Таке рішення опубліковано 29 листопада на сайті Prozorro.

Переможцем у тендері стало приватне підприємство «Перфектні рішення», яке 15 жовтня підписало договір з комунальним підприємством. За договором, «Перфектні рішення» повинні були створювати контент про комунальне підприємство та публікувати його в ЗМІ та соціальних мережах, а також провести дослідження громадської думки про роботу підприємства та його проекти, моніторити інформацію про ЛКП, проводити прес-конференції тощо.

Після підписання договору «Наші гроші. Львів» писали, що фактично фірма позмагалась із технічним учасником. Її суперником був лише приватний підприємець Ігор Маркевич, який завантажив архів із документами, захищений паролем, що фактично нівелювало його шанси на перемогу.

Після публікації «Центр громадського моніторингу та досліджень» звернувся до аудиторської служби із проханням перевірити закупівлю, оскільки його експерти знайшли порушення. Зокрема, переможець тендеру не надав довідку із відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та трудову книжку одного із працівників фірми.

Аудитори підтвердили висновки експертів, а також зазначили, що довідка про відсутність заборгованості, яку подало ПП «Перфектні рішення» не має цифрового підпису, а тому є нечинною. Протягом п‘яти робочих днів «Зелене місто» повинне розірвати договір.

Також, нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділив кошти на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові, а також на медійний супровід проекту поводження з твердими побутовими відходами, яке здійснюватиме PR-агентство NobletMedia.

Агентство за грантові гроші надавати піар-послуги, які також замовляло ЛКП «Зелене місто», зокрема соціологічні дослідження, прес-конференції та публікації у ЗМІ. Однак за словами директора комунального підприємства Вадима Ноздрі, у двох замовників визначені «трохи різні» аудиторії, а тому, мовляв, проводити закупівлю було доцільно. Детальніше про це ми писали у тексті «Подвійний тариф».

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії