«Муніципальна варта» вибрала переможця 2,4-мільйонного тендеру з порушеннями – ЦГМД

14 Листопада 2019

Систему контролю доступу автотранспорту до пішохідної зони у центрі Львова буде встановлювати фірма, яка не має необхідного досвіду. Про це стало відомо після перевірки закупівлі експертами «Центру громадського моніторингу та досліджень».

Нагадаємо, що як раніше писали «Наші гроші. Львів», львівське комунальне підприємство «Муніципальна варта» замовило систему контролю у ТОВ «Інженіринг-Аналітика» за майже 2,4 млн грн. Відповідний договір уклали 11 жовтня.

Пішохідна зона буде обмежена проспектом Свободи, площею Данила Галицького, вулицями Підвальною та Валовою й площею Міцкевича. Також згідно з технічним завданням, систему встановлять на вул. Братів Роготинців, Руській та Беринди, де, як відомо, вже стоять боларди, що обмежують в’їзд на площу Ринок.

Загалом система контролю складатиметься з п’яти автоматичних болардів та фотоелементів, шести світлодіодних світлофорів, трьох мережевих контролерів із управління доступом, 11 радарів контролю в’їзду та виїзду, дев’яти відеокамер, зчитувачів Bluetooth-карт і т.д.

Тендерний комітет «Муніципальної варти» визнав ТОВ «Інженіринг-Аналітика» переможцем у торгах незаконно, бо як зазначають експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень», компанія для перемоги у тендері повинна підтвердити наявність аналогічного досвіду. Фірма завантажила документ, де зазначила у якості аналогічного договору роботи із встановлення відеокамер, але не підтвердила вміння встановлювати системи обмеження руху.

Також компанія-переможець повинна підтвердити, що її працівники мають необхідні навички для роботи з таким обладнанням та програмним забезпеченням, однак «Інженіринг-аналітика» не надала такої інформації про себе.

Експерти «Центру громадського моніторингу» відправили звернення в Державну аудиторську службу із вимогою провести моніторинг закупівлі та перевірити її законність.

ТОВ «Інженіринг-аналітика» зареєстроване у Києві, а його власниками є Валентина Кравченко (40%), Євген Юрчевський (40%) та Юрій Іванов (20%). З початку 2018 року фірма отримала 62 держзамовлення на понад 89 млн грн. Серед них 10 контрактів на понад 30 млн грн у Львівській області, усі з яких від ЛКП «Муніципальна варта» та Управління безпеки міста Львівської міськради.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії