Люди Хом’яка «розпиляли» 2 мільйони на проекті реконструкції очисних споруд Стрия

17 Жовтня 2019

Госпрозрахунковий відділ капітального будівництва при Стрийському міськвиконкомі за результатами відкритих торгів замовив за 1,98 млн грн виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію каналізаційних очисних споруд Стрия у ПП «Науково-виробнича фірма «Екотоп». Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Мова йде про реконструкцію каналізаційних очисних споруд, які розташовані в селі Добряни біля Стрия, які були збудовані ще у 1978 році. Реконструйовані споруди повинні забезпечувати очищення стічних вод в середньодобовому об’ємі 20 тис. куб. м.

Єдиним конкурентом переможця на виготовлення проекту стало ПП «Ріал», чия пропозиція була лише на 12 тис. грн дорожчою. Компанія належить Мирославу Даниліву, племіннику екс-керівника департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Мирослава Хом’яка.

Навіть якби пропозиція «Ріал» була дешевшою, то фірма не змогла б перемогти в закупівлі, бо не завантажила й половини потрібних документів.

Номер телефону бухгалтера «Ріал», який фірма вказувала в договорах в лютому цього року, 0322532371, повністю співпадає з основним номером їх конкурента «Екотоп».

Переможець ПП «Науково-виробнича фірма «Екотоп» зареєстрований у Львові за адресою вул. Коперника, 10, офіс 6А. Така ж сама адреса реєстрації ТОВ «Компанія «Центр ЛТД», яке належить Ігорю Цитулі та Марії Сущенко, а раніше товариством володіла родина вже згаданого Мирослава Хом’яка.

Власником «Екотопу» є Орест Горак, а директором – Ігор Івашко. Обидва є керівниками сімейних фірм Хом’яків. Івашко є директором фірми синів Хом’яка «Віп-Захід», а Горак – керівником ТОВ «Інвест-Актив Груп» сестри та тестя Мирослава Хом’яка.