У Чернівецькій області розірвали договір з київською фірмою, яка привела на торги матір свого менеджера

Недобоївська сільська рада, що в Чернівецькій області, 29 травня розірвала договір з ТОВ «Бі-Про» на закупівлю комп’ютерної техніки на майже 360 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Договір розірвали за згодою сторін. Тендерний комітет у своєму протоколі зазначив, що отримав листи про пов’язаність учасників закупівлі від управління захисту економіки у Чернівецькій області та чернівецького управління Служби безпеки України. Установи рекомендували сільраді усунути порушення в процедурі проведення тендеру.

Нагадаємо, про участь фірми «Бі-Про» редакція «НГ. Львів» написала 22 травня. На торгах компанія-переможець змагалася з підприємницею Ольгою Сологуб. Яка виявилась матір’ю менеджера зі збуду підприємства Віктора Сологуба.  У соцмережі Facebook вона нещодавно опублікувала фото з сином.

Крім того, Ольга Сологуб завантажила лише частину потрібних документів. Наприклад, у довідках немає інформації про те, яку саме техніку і програмне забезпечення вона постачатиме. Відтак замовник відхилив пропозицію підприємниці попри те, що вона була дешевшою на майже 16 тис. грн від ціни «Бі-Про».

Після публікації закупівлю оскаржили юристи Bihus.info (проект «Тисни»).

За даними Clarity, Ольга Сологуб брала участь в закупівлях дев’ять разів, однак жодного разу не перемогла. Причому сім разів вона конкурувала саме з ТОВ «Бі-Про», і ще двічі – з 22-річною Віталіною Грищенко, якій «Бі-Про» надавало авторизаційні листи.

ТОВ «Бі-Про» у рівних долях належить Юлії Лісовій із села Пашківка Київської області та Яні Лопатюк із села Ярунь Житомирської області. З 2017 року компанія отримала замовлень на понад 120 млн грн.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії