Фірма та підприємець зі спільним номером «розпиляли» півмільйона на аналізатор для університету

30 Травня 2019

Ужгородський національний університет 27 травня підписав договір з ТОВ «Біолабтех ЛТД» на закупівлю хімічного аналізатора за 470 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Компанія «Біолабтех ЛТД» поставить університетові один спектрофотометр/флуориметр з кюветним модулем DS11-FX+ (DeNovix) за 470 тис. грн. Ціна на товар відповідає ринковій.

На торгах фірма-переможець змагалася з підприємцем Олегом Касяненком. Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціна компанії була на майже 800 грн дешевшою.

Олег Касяненко використовував номери телефонів конкурента «Біолабтех ЛТД» на інших торгах. Приміром, він вказав їх у договорі з Інститутом ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України за 2017 рік. З того часу Касяненко не вказує жодних контактних даних у своїх угодах.

Учасники зустрічаються на торгах вже шістнадцять разів протягом 2017-2019 років, і кожного разу виграє «Біолабтех ЛТД».

Компанія «Біолабтех ЛТД» працює на ринку з 2007 року, зареєстрована в Києві. Її власниками є подружжя Олена та Олег Ємець. Протягом 2018-2019 років фірма отримала замовлень на 12 млн грн, враховуючи поточну закупівлю.

Олег Касяненко зареєстрований 2008 року в с. Голобородьківське Полтавської області. Протягом 2018-2019 років підприємець отримав замовлень на 595 тис. грн. Закупівлі було здійснено за прямими договорами, без торгів.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії