Державна прикордонна служба побудує багатоквартирні будинки в Ужгороді за 63 млн грн

16 Травня 2019

Західне Регіональне управління Державної прикордонної служби України за результатом відкритих торгів підписало договір з приватним підприємством «Західспецбудтранс-7» на будівництво багатоквартирних будинків у місті Ужгород за 63,2 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Окрім переможця, участь у торгах взяла лише одна компанія, ТОВ «Житлобудінвест-ЛВ» із пропозицією на 813 тис. грн дорожчою. Під час аукціону учасники не торгувались та не знижували цінові пропозиції.

За технічним завданням, «Західспебудтранс-7» зведе будинки на вулиці Собранецькій, 200 (відділ прикордонної служби «Ужгород»), встановить вікна та двері, проведе опалення, електроенергію а також зробить  озеленення та благоустрій території. Завершити роботи повинні до кінця 2020 року. Згідно з договірною ціною, витрати фірми на заробітну платню працівникам становитимуть 10,4 млн грн, тобто 16,4% від суми контракту, а прибуток 2,5 млн грн (майже 4% відповідно).

«Західспецбудтранс-7» це вже другий підрядник, який працює на будівництві житла для прикордонників в Ужгороді на вулиці Собранецькій, 200. Ще у 2016 році Західне регіональне управління Державної прикордонної служби укладало угоду з приватною багатогалузевою виробничо-торговою компанією «Захід» за 56 млн грн. Проте у березні 2019 року прикордонна служба звернулась до суду, про стягнення заборгованості із компанії «Захід» на 20,4 млн грн.

Звернення  служба мотивувала тим, що компанія порушила строки будівництва та вводу об’єкта в експлуатацію. Господарський суд Львівської області направив за підзвітністю справу до Івано-Франківського суду, а той, в свою чергу залишив позовну заяву без руху, оскільки прикордонна служба не усунула низку недоліків у заяві. Кінцевий термін усунення недоліків позовної заяви, 8 травня 2019 року, нові ухвали за цією справою наразі відсутні.

Приватне підприємство «Західспецбудтранс-7» зареєстроване у місті Косів, Івано-Франківської області, а його власником є Василь Шкоденюк. З початку 2018 року фірма отримала 8 держзамовлень на 167 млн грн, більшість з них на будівництво казарм від Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії