Фірма засудженого чернівецького екс-чиновника побудує гуртожиток для військових на Львівщині за 39 млн грн

03 Травня 2019

Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління 25 квітня підписало договір з ТОВ «Будторгінвест» на будівництво гуртожитку для військових в Бродах за 39,2 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, підрядник збудує чотириповерховий гуртожиток у військовому містечку №1 на вул. Григорія Храпая. Окрім загальнобудівельних робіт, тут зроблять основні інженерні системи: електрику, водопровід, вентиляцію, пожежну сигналізацію тощо. Також встановлять металопластикові двері та вікна, мовленнєве оповіщення і телебачення. На території гуртожитку зроблять тротуари, проїзди та газони.

При цьому фірма отримає 1,8 млн грн прибутку, а на зарплати працівникам піде 5,1 млн грн. Роботи завершать до кінця 2020 року.

На торгах компанія-переможець змагалася з ТОВ «Горизонт-Строй». Під час аукціону учасники знизили свої пропозиції від 894 тис. грн до 2,2 млн грн.

Чернівнівецьку фірму «Будторгінвест» заснував екс-начальник управління капітального будівництва Чернівецької ОДА Іван Дякон, який тепер значиться підписантом компанії.

У 2011 році Дякона засудили за зловживання службовим становищем (ч.2 ст. 364 ККУ), за підбурення до співучасті в злочині (ч. 4 ст. 27 ККУ) та службове підроблення (ч. 2 ст. 366 ККУ). Протягом 2009-2010 років Іван Дякон, будучи начальником Управління капбудівництва Чернівецької ОДА, незаконно співпрацював з підрядником, який мав будувати дренажну систему в селі Чорногузи (Вижницький район). Дякон підбурив свого колегу до підписання документу з неправдивими даними, а також перераховував підрядникові кошти, знаючи, що той не виконував жодних робіт. Це призвело до збитків на 1,4 млн грн.

Спочатку суд призначив Дякону п’ять років ув’язнення з неможливістю обіймати керівні посади у виконавчих органах протягом трьох років. Однак потім звільнив його від основного покарання та призначив іспитовий строк з випробуванням на три роки. У 2014 році суд звільнив Дякона від покарання, адже той виконав основне випробування − не вчинив нового злочину протягом трьох років.

Вже в 2015 році Іван Дякон балотувався до Чернівецької облради від БПП, однак не пройшов.

Нині власниками «Будторгінвест» є його дружина Тетяна Дякон та діти – Лілія Ряба, Юлія Пожар та Олександр Дякон. Очолює фірму 32-річна Лілія Ряба. Її чоловік Станіслав Рябий є тимчасово виконуючим обов’язків директора обласного КП «Буковина-Фарм».

Протягом 2018-2019 років компанія «Будторгінвест» отримала замовлень на 147 млн грн. Серед них – реконструкція корпусу Чернівецького обласного клінічного онкодиспансеру за 25,5 млн грн. Більшість договорів компанія підписала з департаментом житлово-комунального господарства Чернівецької міськради та Службою автомобільних доріг у Чернівецькій області.