Фірми екс-аудитора Тернопільщини розпиляли 8 млн грн на озелененні міста зі своїм конкурентом

02 Квітня 2019

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради 29 березня підписало два договори на озеленення та висадку квітів на загальну суму у 8,3 млн грн. Замовлення отримало ТДВ «Зелене господарство» та його дочірнє підприємство (ДП) «Озеленення». Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю проводили за двома лотами. В першому лоті єдиним конкурентом ДП «Озеленення» було ТОВ «Компанія-«Авангард». Ця ж фірма змагалася з ТДВ «Зелене господарство» в другому лоті. Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціни переможців були на 18 тис. грн та 236 тис. грн дешевшими.

Всі три фірми-конкуренти зареєстровані в Тернополі. І всі вони подали на торги документи з однаковим дефектом друку чи сканування, наприклад, довідку про захист довкілля.

Компанія «Авангард» працює на ринку з 1999 року. Її власником та директором є Юрій Бойко. Він володіє низкою аграрних фірм, зокрема «Агрофірма «Гримайлів» та «Перемога Агро».

Підприємство «Озеленення» веде свою діяльність з 2002 року. Його засновником є ТДВ «Зелене господарство», кінцевим бенефіціаром є Іван Панцьо.

ТДВ «Зелене господарство» зареєстроване 1996 року. Як раніше повідомила редакція «Наші гроші», фірма належить вже згаданому Іванові Панцьові, його дружині Стефанії та дочці Неонілі Корильчук. Також подружжя Панцьо є власниками відпочинкової бази «Надзбруччя» в Затоці.

Іван Панцьо був депутатом Тернопільської міської ради протягом шести скликань (1990-2006 роки), а також до 2012 року очолював обласну Державну фінансову інспекцію, звідки пішов на пенсію.

Протягом 2018-2019 років фірма «Авангард» отримала замовлення на 580 тис. грн, підприємство «Озеленення» − на 5,2 млн грн, компанія «Зелене господарство» підписала лише поточний договір.

Згідно з договорами, фірми-переможці протягом 2019 року повинні облаштувати газони, висадити дерева, кущі та квіти, видалити сухі та аварійні дерева в Тернополі.