Улюблені постачальники Нацгвардії з однаковими телефонами продали занадто дорогі булочки для військових

21 Березня 2019

Військова частина 3002 Національної гвардії України 18 березня підписала договір з підприємцем Радіоном Бобрушком на закупівлю хліба та булок за 574 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з договором, підприємець постачатиме на продовольчий склад в Ужгород хліб з борошна за 17,50 грн/кг та за 15,61 грн/кг, а також булки за 32,85 грн/кг.

Ціни на хліб відповідають ринковим, а от булочки інші військові частини замовили дешевше. Наприклад, військова частина 3072 Західного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії в березні замовила булки за 21,90 грн/кг. Львівський державний університет безпеки життєдіяльності в лютому підписав договір на булочки за 17,15 грн/кг.

Закупівлю проводили за трьома лотами, однак два з них скасували через недостатню кількість учасників.

В другому лоті переможець змагався з підприємницею Тетяною Цабан. Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціна Радіона Бобрушка була на 2,2 тис. грн дешевшою.

Згідно з документами, які Тетяна Цабан подала на попередні торги, учасники використовують однакову електронну пошту – tenderbux@gmail.com. Також в своїх довідках конкуренти зазначають однакову юридичну адресу – м. Ужгород, вул. Проектна, 3. Крім того, підприємці орендують автомобільну техніку в одного орендодавця Сергія Дикуна.

Учасники втретє зустрічаються на торгах від поточної військової частини.

Радіон Бобрушко зареєстрований як підприємець 2009 року в Ужгороді. Тетяна Цабан веде підприємницьку діяльність з 2002 року, зареєстрована в с. Барвінок Ужгородського району.

Протягом 2018-2019 років Бобрушко отримав замовлень на 887 тис. грн, а Тетяна Цабан −  на 77 тис. грн. Усі договори підприємці підписали з поточним замовником.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії