«Львіввугілля» з 100%-передоплатою закупило у фірми Ахметова гірничого обладнання на понад 100 млн грн

05 Березня 2019

Державне підприємство «Львіввугілля» за результатом відкритих торгів 1 березня уклало угоду з ТОВ «Корум трейдінг» на закупівлю гірничошахтного обладнання. Сума договору становить 107,4 млн грн, про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Згідно з договором, держпідприємство придбає очисний комбайн моделі CLS450 за 45 млн грн та скребковий конвеєр СП251 вартістю 62,5 млн грн. Це технічний еквівалент обладнання, яке замовляло «Львіввугілля». Також до закупівлі додається базовий комплект запасних частин та інші комплектуючі.

Обладнання встановлять на шахті «Степова», яка є відокремленим підрозділом «Львіввугілля». Згідно з договором, 90% коштів оплачуються замовником як передоплата, а ще 10% – протягом 10 днів з моменту повідомлення постачальником про готовність товару до відвантаження.

Єдиним конкурентом ТОВ «Корум трейдінг» виступило ТОВ «Торговий дім Контакт-Енерго» із пропозицією рівною очікуваній вартості закупівлі –120 млн грн. Під час аукціону ТОВ «Корум трейдінг» знизило вартість своїх послуг на 600 тис. грн, а ТОВ «ТД Контакт-Енерго» не торгувалось.

Директором ТОВ «Корум трейдінг» є Олег Нестеренко. Фірма входить до групи «СКМ» Ріната Ахметова. Власником 99% фірми є ТОВ «ДТЕК Енерго», а ще 1% юридичній компанії «Перший радник».  ТОВ «Перший радник» заснували Олексій Захарчук, відомий як заступник директора зі стратегій розвитку ДТЕК, та колишній голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тевелєв (звільнений у січні 2015 року указом Президента за Законом «Про очищення влади»). Наразі «Перший радник» зареєстровано на Олексія Захарчука та Аліну Гезу – директора із правового забезпечення ДТЕК.

Це перше держзамовлення, отримане ТОВ «Корум трейдінг». Загалом компанія взяла участь у 10 закупівлях, усі з яких на гірниче обладнання.