Інтерактивна карта незаконних забудов

04 Березня 2019
04 Березня 2019

Карта містить інформацію про 17 випадків незаконного будівництва у Львові. В основу лягли відомості від Асоціації західноукраїнських забудовників та Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львові.

На карті про кожен об’єкт зазначенні такі відомості: адреса, інформація про забудовників, тип порушення, додаткова інформація про учасників будівництва. Єдиний об’єкт, де не вдалося встановити забудовника, – це таунхауси Amber Town на вулиці Чуваській, 20.

Раніше Асоціація західноукраїнських забудовників оприлюднювала список з 19 незаконних забудов, однак наразі цей показник зменшився до 17, оскільки один житловий комплекс та один будинок нещодавно узаконили, а саме: ЖК «Галіція» на вул. Шевченка, 307-а та незаконно зведений будинок на вул. Мельника, 21.

Забудови

Забудови

 • ЖК на Котка
 • ЖК Львівська Мрія на Княгині Ольги
 • ЖК на Тернопільській (Ірокс)
 • ЖБ на Снопківській
 • ЖБ на Личаківській
 • Готель у парку “Знесіння”
 • ЖК Форест-Хілл
 • ЖК на Варшавській
 • ЖК Вілла Варшава
 • ЖК Престиж Умань
 • ЖК Західна Вежа
 • ЖК Львівська брама
 • ЖК Варшава Хоум
 • Таунхауси Amber Town
 • Будинки-котеджі на Скнилівській
 • ЖБ на Антонича-Майданній

Забудовником у випадку ЖК «Галіція» є ТОВ «Юкрейніан девелопмент індустрі» (UDI), а замовником – ТОВ «Каньйон». Порушення полягало у тому, що власник мав дозвіл на будівництво готелю, але побудував багатоповерхівку. Інспекція ДАБК через суд вимагала знести будинок, однак згодом сторони підписали мирову угоду, а в травні 2018 року Львівська міська рада видала містобудівні умови та обмеження на перші три будинки, тобто фактично узаконила будівництво, оскільки там вже розкупили квартири. ТОВ «Каньйон» зареєстроване у Львові, а його засновником є Наталія Щадило, яка також є співвласником «Винниківського» та «Краківського» ринків.

Будинок на вулиці Мельника узаконили відносно нещодавно, 8 лютого 2019 року. Забудовник, благодійний фонд «Лабораторія соціального новаторства», не отримував містобудівні умови та обмеження. Інспекція ДАБК під час перевірки двічі оштрафувала фірму та зобов’язувала припинити роботи. Засновниками благодійного фонду є Андрій Єлісеєв та Ярослав Пиж. Андрій Єлісеєв володіє компаніями, які займаються аудитом та видавництвом книг, а також він пов’язаний із протестантською церквою «Нове життя» міста Тернополя. Ярослав Пиж є ректором Української баптистської теологічної семінарії.

Серед незаконних забудовників трапляються одній і ті ж компанії. Наприклад, з 17 об’єктів чотири вів ПАТ «Ірокс». Це житлові комплекси на вулицях Тернопільській, Антонича-Майданній, ЖК «Західна вежа» та ЖК «Львівська брама». В усіх випадках компанія не мала документів і фактично здійснила самовільне захоплення землі.

Генеральним директором та одним із акціонерів ПАТ «Ірокс» є Ігор Микичак, справи про обвинувачення якого нині слухають в судах. Його підозрюють у самовільному захопленні земельних ділянок, також йому інкримінують службове підроблення та шахрайство.

Так само у списку об’єктів тричі фігурує ім’я Мирона Кульчицького. Усі вони розташовані на вул. Варшавській та Уманській. Мирон Кульчицький є колишнім директором ГО «Наше ідеальне місто», яка будує на на Варшавській, 22 (ЖК «Варшава Хоум»), а також досі є співзасновником обслуговуючих кооперативів «Вілла Варшава» та «Престиж Умань», які також здійснювали роботи без дозвільних документів.

Окрім цього, низку об’єктів з порушеннями будують компанії з оточення народних депутатів Богдана та Ярослава Дубневичів. Власником ділянки на вулиці Котка, де споруджували будинок без містобудівних умов є Микола Кіт, який разом з матір’ю володіє будівельним підприємством ТОВ «Перевесло». Галина Кіт також є директором СП ТОВ «Радвань», що входить в групу компаній Дубневичів.

Незаконний житловий комплекс на Зеленій та скандальний готель на Знесінні через різні компанії будують особи близькі до Дубневичів – Віктор Коць та Ігор Миколайчук. Останній є помічником нардепа Ярослава Дубневича на громадських засадах. Віктор Коць та Ігор Миколайчук спільно володіють ТОВ «ВП Будінвест» і ТОВ «Архібуд». Раніше «Будінвест» належав братам Дубневичам, а ТОВ «Архібуд» був записаний на їх дружин – Тетяну та Наталію Дубневич.

Оновлення станом на червень 2019 рік. З карти виключено ЖК Lazur Sky.

У квітні 2019 року ТОВ «Лазур Груп» узаконило будівництво. Святослав Кіндратів, начальник юрвідділу Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю (ДАБК) у Львові, зазначив, що у 2017 році інспекція проводила перевірку на об’єкті, де будувався житловий комплекс. Виявивши, що роботи проводяться без дозвільних документів, інспекція призупинила будівництво і притягнула компанію до відповідальності. Забудовник сплатив штраф близько 700 тис. грн.

Пізніше, за дозволом на виконання будівельних робіт ТОВ «Лазур груп» звернулась не до ДАБК Львова, а до Державної архітектурно-будівельно інспекції України, оскільки об’єкту присвоєний найвищий клас складності будівництва (СС3), а ДАБК Львова таких дозволів не видає.

Нагадаємо, орендарем ділянки є ТОВ ВП «Будінвест», а замовником будівництва -ТОВ «Лазур груп». «Будінвест» у рівних долях належить Ігорю Миколачуку та Віктору Коцю. Раніше співвласниками фірми були також народні депутати Ярослав та Богдан Дубневичі. Ігор Миколайчук нині є помічником нардепа Ярослава Дубневича на громадських засадах, а Віктор Коць був раніше. Власником «Лазур груп» є Ярослав Ніга з міста Мукачево. Раніше він був засновником ТОВ «Моноліт капітал груп».