Суд дав 5 років посадовцю аеропорту «Львів», який вимагав у підрядника до 5% відкату

Залізничний районний суд Львова засудив до п’яти років позбавлення волі колишнього заступника генерального директора з питань експлуатації аеропорту «Львів» Романа Зазуляка. Про це повідомляє Zaxid.net.

У 2017 році правоохоронці затримали його за вимагання та отримання 40 тис. грн хабара. Згідно з вироком від 26 лютого, він вимагав гроші у представників будівельної фірми «Акрол Груп» за підписання акту виконаних робіт з ремонту приміщень аеровокзалу.

У судовому засіданні Роман Зазуляк заперечив, що вимагав хабар. За його словами, фірма «Акрол Груп» не виконувала роботи, згідно з укладеним договором, і через погодні умови роботи завжди переносились. Через це аеропорт писав ТОВ «Акрол Груп» листи про можливе розірвання договору.

Роман Зазуляк заявляв, що потім він спілкувався з представником фірми щодо виконання робіт і саме представник «Акрол Груп» запропонував передати йому 40 тис. грн «на матеріали». Ці гроші Роман Зазуляк отримав у барі «Сателіт», однак, коли побачив, що у заклад заходять невідомі, то сховав гроші під скатертину на сусідньому столику. Роман Зазуляк вважає, що представник підрядника помстився йому за зірвані попередні угоди.

Представник підрядника у судовому засіданні заявив, що на той час між аеропортом та «Акрол Груп» було укладено кілька угод на суму понад 1 млн грн. За його словами, Роман Зазуляк вимагав 3-5% від суми договорів за підписання актів виконаних робіт. Після вимагання хабара чоловік пішов до СБУ та прокуратури.

Представник «Акрол Груп» прийшов на зустріч, де передав хабар Роману Зазуляку, із прихованою відеокамерою. Згідно з вироком суду, на відео чути, що посадовець брав 40 тис. грн саме як хабар.

Відтак наприкінці лютого 2019 року суддя Залізничного райсуду Львова Андрій Ліуш визнав Романа Зазуляка винним у вимаганні хабаря та засудив до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади. Строк відбування покарання рахуватимуть з моменту затримання Романа Зазуляка. На вирок суду ще може бути подана апеляційна скарга.

Від «Наші гроші. Львів»: У січні 2018 року Роман Зазуляк подав декларацію після звільнення. Згідно з нею, він володіє частками у двох квартирах у Львові, гаражем, ділянкою у Рясне-Руське, Skoda Octavia 2006 року випуску та причепом. Його зарплата за 2017 рік становила 421 тис. грн, за 2016 рік – 590,4 тис. грн. У 2016-2017 «Акрол Груп» отримало підрядів від аеропорту на 2,6 млн грн.