Кіцманська міськрада переплатить тендерному новачкові за молоко понад 75 тис. грн

25 Лютого 2019

Кіцманська міська рада, що в Чернівецькій області, за результатами відкритих торгів 20 лютого підписала два договори на закупівлю продуктів з підприємством споживчої кооперації «Кіцманський заготторг». Сума двох контрактів становить 498 тис. грн, про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

За першим договором на майже 299 тис. грн придбали пастеризоване молоко 2,5% жирності для об’єктів Кіцманської ОТГ по 28,8 грн/л, за другим – вершкове масло (не менше 72,5%) фасоване по 200 грам за 189 грн за кілограм. Варто зазначити, що така вартість молока є вищою за середньоринкову.

Згідно з моніторингом Держкомстату, у січні цього року середні споживчі ціни у Чернівецькій області на молоко (до 2,6% жирності) становили 21,6 грн, масло (фасоване по 200 гр) – майже 197,8 грн/кг. На останніх аналогічних закупівлях в області ці продукти купують навіть по 15,3 грн/л та 110 грн/кг відповідно. Навіть в магазині Metro пастеризоване молоко (2,5%) коштує від 19,1 грн/л.

Таким чином, у порівнянні з даними статистики, Кіцманська міська рада переплатить за молоко понад 75 тис. грн.

Орім переможця, участь в тендері взяла лише одна компанія ТОВ «Вектор-трейд-захід» із пропозицією на 40 та 15 тис. грн дешевшою. Однак тендерний комітет відхилив учасника на обох торгах через відсутність низки гарантійних листів.

Підприємство споживчої кооперації «Кіцманський заготторг» засноване кіцманською районною спілкою споживчих товариств, а його директором є Валентина Семенюк. Це перші перемоги компанії у конкурентних закупівлях. В якості аналогічного досвіду фірма зазначила договір на постачання продуктів харчування також із Кіцманською міськрадою на 9 тис. грн.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії