Підприємиця з Воловця дозволила своєму синові обіграти її в тендері на постачання хліба для шкіл та садочків району

Відділ освіти Воловецької районної державної адміністрації Закарпатської області 13 лютого підписав договір з підприємцем Василем Мишаничем на закупівлю хліба для шкіл за 312 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, підприємець постачатиме хліб за 19 грн/кг в школи та садочки Воловецького району протягом 2019 року.

На торгах єдиним конкурентом переможця була 69-річна Марія Мишанич. Учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціна Василя Мишанича була на 8,2 тис. грн дешевшою. Ціна на хліб відповідає ринковим.

Учасники подали на торги документи з однаковими помилками, наприклад, довідку про відсутність судимості. Марія Мишанич орендує в переможця автомобіль Renault Trafic та приміщення, де той веде свою підприємницьку діяльність. Також телефони конкурентів разом розміщені на туристичних сайтах про відпочинок в Карпатах.

У телефонній розмові з редакцією Василь Мишанич розповів, що Марія Мишанич є його матір’ю.  Раніше разом участі в закупівлях вони не брали.

Згідно із ЗУ «Про публічні закупівлі», в даному випадку учасники (мати й син) є пов’язаними особами, і тендерний комітет мав би відхилити їх пропозиції. Однак не зробив цього.

Василь Мишанич зареєстрований як підприємець 2003 року в смт. Воловець Воловецького району. Протягом 2018-2019 років він отримав замовлень на 578 тис. грн, враховуючи поточну угоду.

Марія Мишанич веде свою підприємницьку діяльність з 2008 року, зареєстрована в смт. Воловець. Вона також є співвласницею та очільницею ФГ «Кутас». Протягом 2018-2019 років вона підписала договорів на 733 тис. грн.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі