Самбірське КП «Об’єднане» купило найдорожчу в Україні сіль у підприємця, який лише два місяця працює на ринку

06 Лютого 2019

Самбірське комунальне підприємство «Об’єднане» 1 лютого підписало два договори з приватним підприємцем Андрієм Червінкою на закупівлю технічної кам’яної солі та піску за цінами, що перевищують ринкові у три та два рази відповідно. Про це повідомляється у системі публічних закупівель «Prozorro».

КП «Об’єднане» придбало 38 тонн кам’яної солі за 110,2 тис. грн, відтак вартість однієї тонни становить 2,9 тис. грн, що майже втричі перевищує ринкові ціни. До прикладу, комунальне підприємство «Благоустрій міста Ізюма» (Харківської області) нещодавно закупило таку саму сіль за ціною 726 грн за тонну. А в Коростені (Житомирська область) її купили за гривень за 805,64 грн тонну.

Щоправда, у Львові можна знайти постачальників, які пропонують сіль за цінами наближеними до тих, за якими купили її в Самборі. Наприклад, ТОВ «Алея» продає тонну солі за 2,75 тис. грн. Але це радше виняток, більшість приватних постачальників пропонують сіль для доріг суттєво дешевше, наприклад, київська фірма «Агент Буд» за 1,4 тис. грн.

Пісок у Самборі також придбали за максимально високими цінами –  підприємець Червінка продав його за 470 грн за тонну. А от Винниківська міська рада лише тиждень тому купила пісок за 240 грн за тонну. У Львові державне підприємство «Львівський завод збірних конструкцій» заплатило за нього фірмі «Капіталпромбуд» по 255 грн за тонну.

31-річний Андрій Червінка, за даними порталу YouControl, зареєстрований приватним підприємцем в селі Ясниська (Яворівський район) лише з 26 листопада 2018 року, тобто працює на ринку постачання два місяці. Проте за цей час він отримав вже дев’ять державних підрядів на загальну суму 527,25 тис. грн – всі від самбірського комунального підприємства «Об’єднане» і всі за неконкурентною процедурою.

До слова, самбірське КП «Об’єднане» вже не вперше підозрюють у неадекватному розподілі бюджетних коштів. Як раніше повідомляли «НГ. Львів», поліція підозрює службових осіб КП створенні дискримінаційних умов для учасників торгів під час придбання комунальної спецтехніки. На даний момент триває слідство.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED