Директор Зборівського водоканалу постачає пальне своєму ж підприємству як приватний підприємець

22 Січня 2019

Комунальне підприємство «Зборівський водоканал» 17 січня підписало договір з місцевим приватним підприємцем Михайлом Басом на закупівлю пального різних марок на загальну суму 199 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель «Prozorro».

Це вже друга угода водоканалу з приватним підприємцем Басом, минулого року вини також закуповували в нього пального на майже аналогічну суму, 187,42 тис. грн. При цьому підприємець водночас є директором «Зборівського водоканалу».

За даними YouControl, він став керівником комунального підприємства з 2010 року, а приватним підприємцем Михайло Бас зареєстрований з 2002 року. Телефони, які підприємець зазначає контактними на сайті закупівель, співпадають з контактами керівника водоканалу.

При цьому угоди зі сторони водоканалу підписує головна бухгалтерка підприємства Марія Владика, який делегують для цього обов’язки в.о. директора. Відтак, це дозволяє уникнути порушення щодо конфлікту інтересів. За словами експертки Центру «Ейдос» з питань конфлікту інтересів Гюнель Бабакішієвої, для визначення конфлікту інтересу у юридичній площині необхідно ознайомитись із внутрішніми документами підприємства, зокрема, посадовими інструкціями керівника та положенням про роботу тендерного комітету.

«У будь-якому випадку такий вчинок директора комунального підприємства є неетичним», – наголошує Бабакішієва.

Як ФОП Михайло Бас активно співпрацює також й з іншими комунальними підприємствами міста. Зокрема, з КП «Зборів», що займається прибиранням. Саме цьому КП він за останні два роки продав найбільше пального – на 835 тис. грн. А загалом сума його контрактів становить 1,7 млн грн.

У своїй декларації за 2017 рік Михайло Бас вказав 11,98 тис. грн доходу від заняття підприємницькою діяльністю, а його зарплата як директора КП «Зборівський водоканал» становила 134,86 тис. грн.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED