Депутат з оточення голови УКРОПу Батенка оновить каналізацію Золочева за 14,3 млн грн

07 Грудня 2018

Міське комунальне підприємство «Золочівводоканал» 4 грудня підписало договір з ТОВ «Золочівагробуд» на оновлення каналізаційного і напірного колекторів на вул. Набережна за 14,3 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, роботи завершать до кінця 2020 року. До реконструкції фірма залучить львівську компанію «Аспект Інвестбуд» Сергія Чернецького. Частину техніки «Золочівагробуд» орендуватиме в дружини свого співзасновника Йосипа Барабаша Ірини та доньки Мар’яни.

За роботи фірма отримає 160 тис. грн прибутку, а на зарплати працівникам піде 310 тис. грн.

На торгах переможець змагався з ПП «Теплогазбуд» та МП «Золочівка». Початкові пропозиції учасників становили 15,5-17,4 млн грн, однак під час аукціону їх знизили до 14,3-13,8 млн грн. Замовник перевіряв тендерні документи учасників двічі. Перший раз він відхилив «Теплогазбуд» через неповну кошторисну документацію. Через це фірма поскаржилася в адмінколегію Антимонопольного комітету, яка зобов’язала «Золочівводоканал» скасувати рішення про відхилення компанії та визнання переможцем «Золочівагробуду».

Другий раз «Теплогазбуд» відхилили через відсутність копії штатного розпису та подання технічного паспорту російською мовою. Інший учасник МП «Золочівка» відмовився від підряду через арифметичну помилку, допущену під час аукціону.

Золочівська компанія «Золочівагробуд» працює на ринку з 2000 року. Її власниками є Михайло Круглик (водночас директор фірми) та Йосип Барабаш. Останній є екс-депутатом Золочівської районної ради та теперішнім депутатом Золочівської міської ради від партії «Самопоміч».

Барабаш входить до комісії з земельних питань, екології, містобудування, архітектури та охорони історичного середовища міста. Також він очолює «Футбольний клуб «Дружба», що належить Золочівській райраді, та є співзасновником «Благодійного фонду «Золочів Відроджений».

Йосип Барабаш також керує ще одним однойменним ФК «Дружба», заснованим у 2016 році. Однак тут окрім Золочівської райради, засновниками є Микола Адамик, Ярославов Балацький, Олег Колодій та депутат від «УКРОП» Львівської облради Зеновій Шептицький. Останній у 2014 році не задекларував свій внесок розміром 1,5 тис. грн до статутного фонду власного ПП «Галицьке консалтингове агентство».

Згідно з даними YouControl, ФК «Дружба» входить до групи компаній, яку контролює нардеп і голова партії «УКРОП» Тарас Батенко. Його помічником-волонтером є вищезгаданий Зеновій Шептицький.

Протягом 2017-2018 років фірма «Золочівагробуд» отримала замовлення на 23 млн грн, враховуючи поточну угоду. Згідно з даними Clarity, найбільше договорів за неконкурентною процедурою компанія підписала із Золочівською міськрадою.