Закарпатські комунальники відхилили дешевші пропозиції і віддали майже 70 млн грн фірмі нардепа Шевченка

06 Грудня 2018

Комунальне підприємство Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» уклало угоду на капітальний ремонт дороги між селами Драгово та Сокірниця за 68 млн грн з ТОВ «ПБС». Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Йдеться про ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 071305 Драгово-Сокирниця, яка має протяжність 16,5 км. Відремонтувати до кінця 2019 року планують всю дорогу. Відтак вартість ремонту 1 км шляху становитиме 4,12 млн грн.

Основні роботи розпочнуть з квітня 2019 року. Фірма отримає 129,7 тис. грн прибутку, а на зарплати витратить 525,69 тис. грн.

Участь у торгах, окрім переможця, взяли ще два підприємства: ПП «Полтавабудцентр» та ТОВ «Дорожнє підприємство «Алькор». Їх початкові пропозиції становили 80,86 та 73,13 млн грн, а переможець торгів, ТОВ «ПБС», пропонувало спочатку 74 млн грн. В процесі аукціону ціни знизились на суми від 5 млн грн до 20 млн грн.

Найбільш економічно вигідною пропозицією було визнано пропозицію підприємства «Полтавабудцентр», яке пропонувало виконати ремонт за 60 млн грн, проте її відхилили через відсутність аналогічного договору та заборгованість зі сплати податків на суму 887 тис. грн. Варто зауважити, що тендерний комітет на винесення такого рішення та вивчення документів підприємства додаткова взяв 20 днів замість звиклих п’яти.

Наступною за вартістю була пропозиція підприємства «Алькор», яке пропонувало виконати роботи лише на одну гривню дешевше. Але представники фірми, з невідомих причин, не з’явились для підписання угоди.

ТОВ «ПБС» офіційно належить Іванні Непик, а керівником є Олексій Пастернак. Контролює підприємство народний депутат від БПП Олександр Шевченко. З початку 2018 року фірма отримала державних підрядів на понад 3 млрд грн.