Закарпатський онкодиспансер переплатив понад 150 тисяч гривень лише за один препарат

05 Грудня 2018

Закарпатський обласний клінічний онкологічний диспансер придбав у ТОВ «Медичний Центр «М.Т.К.» два найменування препаратів для лікування захворювань крові на загальну суму 364,87 тис. грн. При цьому диспансер переплатив щонайменше 120 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, медики придбали 10 упаковок препарату «Емаплаг» (рекомбінантний тромбопоетин людський, розчин для ін’єкцій по 15000 ОД/мл по 1 мл у флаконі) та 200 упаковок препарату «Емавейл» (еритропоетин людини рекомбінантний, розчин для ін’єкцій по 10000 МО/мл по 1 мл у попередньо наповненому шприці).

Препарат «Емаплаг» придбали за ціною 8,67 тис. грн за одиницю, тобто заплатили 86,7 тис. грн. Середня вартість цього препарату в аптеках 9,7 тис. грн. Водночас в жовтні минулого року «Медичний Центр «М.Т.К.» продав цей препарат Вінницькому обласний клінічному онкологічному диспансеру за 8,13 тис. грн.

Препарат «Емавейл» купили за 1391 грн за упаковку. Тобто за всю партії заплатили 278,2 тис. грн. Його середня вартість в українських аптеках становить 750 грн за упаковку. І лише в серпні поточного року «Медичний Центр «М.Т.К.» продав цей препарат Миколаївському обласному онкологічному диспансеру більш ніж удвічі дешевше – за 608 грн. Тобто лише на одному препараті закарпатські медики переплатили від 150 тис. грн до 156 тис. грн.

Засновниками ТОВ «Медичний Центр «М.Т.К.» є Анна Гуменюк (15%), Володимир Мирончук (15%),  Наталія Марченко (15%) та лікар-пульмонолог Микола Гуменюк (55%).

За даними «Наших грошей», Гуменюк відомий як співробітник за сумісництвом Національного інституту фтизіатрії та пульмонології. Він також є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Юрія-фарм», яке є офіційним представником китайської компанії-виробника препарату «Емаплаг».

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії