Лазерну систему за 1,3 мільйона для лікарні продали кияни, які зробили однакові помилками з конкурентами

03 Грудня 2018

Обласна комунальна установа «Чернівецька обласна клінічна лікарня» 26 листопада підписала договір з ТОВ «ДП «Техномед Україна» на закупівлю лазерної системи за 1,3 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, лікарня закупить лазерну систему з фотодеструктором Ultra Q Reflex в комплекті для лікування захворювань ока. Фірма повинна поставити її протягом двох днів.

На торгах фірма-переможець змагалася з ТОВ «Девіком», ціна якого в результаті аукціону була на 3,2 тис. грн дорожчою.

Обоє учасників подали практично однакові документи, які замовник вимагав у довільній формі: довідка про відсутність підстав для відхилення, про захист довкілля та лист про виправлення помилок. В цих документах фірми зробили однакові помилки. Також конкуренти подали документи від одного дистриб’ютора, однакові міжнародні сертифікати та сертифікат від інженера. Редакція «НГ. Львів» не могла перевірити всіх документів, адже ТОВ «Девіком» не завантажив усіх довідок, зокрема, аналогічних договорів.

Київська фірма «ДП «Техномед Україна» працює на ринку з 2007 року. Її власниками є Олексій та Олена Сологуб, які зареєстровані в одному помешканні. Їм разом належать фірми «Техномедекс Груп» та «Сучасні медтехнології «Елітмед», а також частина компанії «Техномедекс».

Протягом 2018 року «ДП «Техномед Україна» отримало замовлень на 1,4 млн грн, враховуючи поточну угоду. Це перша конкурента закупівля, у якій взяла участь компанія.

Підприємство «Девіком» зареєстроване 1997 року в Києві. Її засновниками є Валерій Дворцин та Євген Дворцін, які проживають разом. Вони разом є співвласниками фірми «Майленд». Євген Дворцин є також співвласником «Компанії Фарком» та йому належить компанії «Інформаційно-обчислювальний центр» і «Стар і К».

Протягом 2017-2018 років фірма отримала замовлень на 13,5 млн грн, враховуючи поточну закупівлю. Згідно з Clarity, компанія зазвичай продає офісну техніку на кшталт ноутбуків та принтерів, а також електричне обладнання.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії