Фірма засудженого за підробку документів екс-начальника УКБ Чернівецької ОДА оновить онкодиспансер за 25,5 млн грн

30 Листопада 2018

Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації 28 листопада підписало договір з ТОВ «Будторгінвест» на реконструкцію корпусу Чернівецького обласного клінічного онкодиспансеру за 25,5 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, компанія оновить два блоки онкодиспансеру, що розташований на вул. Героїв Майдану, 242 (поблизу Жовтневого парку). У кожному блоці фірма утеплить фасад, перекриє дах, встановить металопластикові вікна та двері, пофарбує приміщення, зробить підлогу. Облаштує інженерні системи: водопровід, каналізацію, опалення, вентиляцію та електрику. А також обладнає спеціальні стерильні кімнати. Фірма завершить реконструкцію до кінця 2020 року. При цьому вона отримає 1,3 млн грн прибутку, а на зарплати працівникам піде 3,2 млн грн.

На торгах фірма-переможець змагалася з ПП «НВФ «Капітал», ТОВ «Експріелтсервіс» та ТОВ «Професіонал Плюс». Початкові пропозиції учасників становили 25,8-27,6 млн грн, однак під час аукціону вони опустилися на суми від  300 тис. грн до 2,1 млн грн.

Іван Дякон (фото: Facebook)

Фірма «Будторгінвест» зареєстрована 1991 року в Чернівцях. Її заснував екс-начальник управління капітального будівництва Чернівецької ОДА Іван Дякон, який тепер значиться підписантом компанії.

У 2011 року Дякона засудили за ч.2 ст. 364 ККУ (зловживання службовим становищем), за ч. 4 ст. 27 ККУ (підбурення до співучасті в злочині) та ч. 2 ст. 366 ККУ (службове підроблення). Протягом 2009-2010 років Іван Дякон, будучи начальником УКБ Чернівецької ОДА незаконно співпрацював з підрядником, який мав будувати дренажну систему в селі Чорногузи (Вижницький район). Дякон підбурив свого колегу до підписання документу з неправдивими даними та знаючи, що підрядник не виконував жодних робіт, продовжував перераховувати йому кошти. Це призвело до збитків на 1,4 млн грн.

Спочатку суд призначив Дякону п’ять років ув’язнення з неможливістю обіймати керівні посади у виконавчих органах протягом трьох років. Однак потім звільнив його від основного покарання та призначив іспитовий строк з випробуванням на три роки. У 2014 році суд звільнив Дякона від покарання, адже той виконав основне випробування − не вчинив нового злочину протягом трьох років.

Вже в 2015 році Іван Дякон балотувався до Чернівецької облради від БПП, однак не пройшов.

Власниками «Будторгінвест» є його дружина Тетяна Дяконді та діти – Лілія Ряба, Юлія Пожар та Олександр Дякон.  Директором фірми є 32-річна Лілія Ряба, яка, за даними її фейсбук-сторінки, працює менеджером в місцевій компанії з продажу кави. Її чоловік Станіслав Рябий очолює обласне КП «Буковина-Фарм». Юлія Пожар разом з батьком співволодіє ТОВ «Чернівецький домобудівний комбінат» та ТОВ «Чернівецький домобудівний комбінат-БК».

Протягом 2017-2018 років «Будторгінвест» отримала замовлень на 222 млн грн, враховуючи поточну угоду. Найбільше підрядів компанії дісталося від Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області та департаменту ЖКГ Чернівецької міськради.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії