Дві компанії з одного кубла розпиляли 3 млн грн на будівництво мосту через Сірет

29 Листопада 2018

Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації опублікувало повідомлення про намір укласти договір на будівництво пішохідного переходу через річку Сірет з ТОВ «Будівельна компанія Трансмост», пропозиція якого становила 3,24 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Згідно з технічним завданням, компанія-переможець збудує пішохідний міст у смт Берегомет Вижницького району. Також передбачається, що за потреби мостом користуватимуться машини швидкої допомоги. Завершити будівництво планують у листопаді 2020 року.

Згідно з договірною ціною, витрати ТОВ «БК Трансмост» на зарплати працівникам становитимуть 496 тис. грн (15,3% від суми закупівлі), а прибуток – 224 тис. грн (6,9% відповідно).

Це вже друга спроба УКБ Чернівецької обладміністрації провести тендер на ці роботи. Аналогічну закупівлю було оголошено у вересні, однак усіх учасників відхилили, зокрема, «БК Трансмост» через те, що фірма не надала додатків до договорів, що підтверджували аналогічний досвід.

У цьому ж тендері крім переможця участь взяли ще три фірми: ТОВ «ЄвроІнтерБуд», ТОВ «БК Трейдзахідбуд» і ТОВ «Трейдербуд». Останні дві фірми ми вже згадували в публікації як пов’язані, оскільки вони надавали однакові довідки.

Остаточні пропозиції усіх конкурентів переможця були дорожчими. Наприклад, фінальна ціна, в яку ТОВ «ЄвроІнтерБуд» оцінив свої послуги, відрізняється лише на 1 тис. грн від пропозиції «Трансмосту».

Варто зазначити, що на торгах переможець та найближчий за ціною конкурент «ЄвроІнтерБуд» подали однакові за змістом та оформленням довідки про дотримання заходів із захисту довкілля, на які замовник не давав шаблону.

ТОВ «БК Трансмост» зареєстроване у Чернівцях, а його власниками є Микола та Наталія Загоровські (39,9 та 6,4% відповідно), та низка компаній, зокрема, ПП «Будстандарт груп», бенефіціарами яких також є вони.

Згадане підприємство «Будстандарт груп» зареєстроване також у Чернівцях, причому в одній квартирі із ТОВ «ЄвроІнтерБуд». 80% цієї фірми належить киянці Вікторії Ткачовій, а 20% – особі з однаковим із власниками «Трансмосту» прізвищем: Дмитрові Загоровському.

Раніше співвласником «ЄвроІнтерБуд» був Іван Масіян – людина з таким же ПІБ вказана на сайті групи компаній «Трансмост» директором ТОВ «ІБК Трансмост». Крім того, Дмитро Загоровський у своєму профілі на Facebook повідомив, що працював в компанії ТДВ «Трансмост», яке припинило діяльність, однак належало співвласниці «БК Трансмост» Наталії Загоровській та її синам Олексію та Данилу. Останні є друзями Дмитра Загоровського у Facebook.

ТОВ «ЄвроІнтерБуд» вказує у своїх довідках київську адресу та телефон, які співпадають з адресою та телефоном київської філії групи компаній «Трансмост».

У випадку підписання договору, це буде перше державне замовлення ТОВ «БК Трансмост».

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії