Три місцевих підприємства прибиратимуть сніг на тернопільських дорогах за 14,6 млн грн

28 Листопада 2018

Управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації (далі – УКБ) та Служба автомобільних доріг Тернопільської області (далі – САД) 21-23 листопада підписали п’ять договорів на зимове експлуатаційне утримання доріг в області загальною сумою 14,6 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Тернопільське УКБ уклало три угоди з ТОВ «Техно-Буд-Центр» на загальну суму 4,9 млн грн про утримання доріг місцевого значення у всіх 17 районах області. Згідно з угодами, із суми підрядів, фірма отримає 181 тис. грн прибутку, а на зарплати піде 550 тис. грн.

Крім того, за окремою угодою, компанія «Техно-Буд-Центр» утримуватиме ще 19 місцевих доріг та виконуватиме їхній дрібний ремонт за 2,2 млн грн. Наприклад, відтинки Бережани-Розгадів та Чортків-Більче Золоте. Повний перелік доріг зазначений в тендерних документах тернопільського УКБ. Фірма отримає 46 тис. грн прибутку, а на зарплати віддасть 138 тис. грн.

На торгах фірма змагалася з ДП «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» та ТОВ «БМБуд». У двох тендерах конкурентів відхилили через недоліки документації, а в одному ціна «БМБуду» була дорожчою, ніж в переможця.

Компанія «Техно-Буд-Центр» зареєстрована 2005 року в Тернополі. Її власниками є Юрій Ханін та Андрій Ярема. Як раніше повідомляли «НГ. Львів», останній до 2011 р. був співзасновником тютюнового монополіста ТОВ «Тедіс Україна» (стара назва – «Мегаполіс-Україна»). Він разом із Романом Микитюком заснував фірму в 1999 році в Тернополі. До 2011 року обоє власників вибули зі складу її засновників. А у 2016 році АМКУ оштрафував «Тедіс» на 429,3 млн грн через зловживання монопольним становищем.

Юрій Ханін та Андрій Ярема є співласниками ще цілою низки підприємств, наприклад, «Спецавтоінвест», «Партнер-авто-пром», «Преміум клаб компані» тощо. Протягом 2017-2018 років компанія «Техно-Буд-Центр» отримала замовлень на 3,2 млрд грн, враховуючи поточні угоди. Серед підрядів − ремонт доріг державного значення на Тернопільщині за 449 млн грн та будівництво вулиці до супермаркету родини мера Мукачева Андрія Балоги за 20,7 млн грн.

Ще два договори на зимове експлуатаційне утримання доріг державного значення підписала Тернопільська САД. Вона замовила зимове утримання 29 км траси Збараж-Підволочиськ у ТОВ «Вест Роудз Компані» за 3,9 млн грн. З цих коштів компанія отримає 56,5 тис. грн прибутку, на зарплати піде 106 тис. грн.

А 28 км дороги Тернопіль-Скалат-Жванець взимку доглядатиме ТОВ «Спец-Буд-Стандарт» за 3,5 млн грн. Фірма отримає 39 тис. грн прибутку, а на зарплати виділить 108 тис. грн.

Обидві фірми на торгах змагалися з ТОВ «БМБуд», пропозиція якого була на 296-639 тис. грн дорожчою. Нагадаємо, що фірма «БМБуд» пов’язана із начальником Тернопільської САД Богданом Юликом.

Компанія «Вест Роудз Компані» зареєстрована у грудні 2017 року в с. Гаї-Шевченківські Тернопільської області. Від вересня цього року її власницею та водночас керівником є 24-річна жителька Тернополя Олена Чупровська. Ще у червні жінка з такими самим П.І.Б. та віком шукала дистанційну роботу редактора і журналіста.

Згідно з даними YouСontrol, попереднім власником та директором «Вест Роудз Компані» був Павло Іванечко. Він є співзасновником ГО «Автомайдан Галичина» та колишнім бухгалтером КП Футбольний клуб «Тернопіль». Іванечко є представником тернопільського осередку ВО «Автомайданівець», а в 2015 році балотувався до Тернопільської міськради від партії «Громадянська позиція».

Протягом 2017-2018 років фірма «Вест Роудз Компані» отримала два замовлення на 5,3 млн грн, враховуючи поточну угоду.

Фірма «Спец-Буд-Стандарт», яка відповідатиме за стан дороги Тернопіль-Скалат-Жванець зареєстрована у 2017 року в с. Старий Скалат. Власником фірми є Петро Земба – екс-депутат Підволочиської районної ради від Єдиного центру Віктора Балоги. У 2015 році Земба балотувався до Скалатської міської громади від БПП, однак не пройшов. Він працює директором в ПП «ПСП «Аметист» та йому належить ФГ «Украгропол».

Протягом 2017-2018 років фірма «Спец-Буд-Стандарт» отримала чотири замовлення на 4,3 млн грн, враховуючи поточну угоду. Це вперше компанія бере участь в торгах, інші підряди вони без конкурсу отримала від Острівської сільради Тернопільського району.