Фірма нардепа Шевченка отримала підряд на 185 млн грн від Івано-Франківської САД попри свіжі підозри СБУ у завищенні цін

16 Жовтня 2018

Служба автомобільних в Івано-Франківській області в результаті відритих торгів 11 жовтня підписала договір з ТОВ «ПБС» на поточний середній ремонт автошляху державного значення Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш. Сума контракту становить 185,6 млн грн. Про це повідомляється на порталі електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, компанія-переможець відремонтує ділянку дороги протяжністю майже 15,5 км. Таким чином вартість ремонту одного кілометра автошляху становитиме майже 12 млн грн. Роботи повинні завершити до кінця 2019 року.

Крім переможця, участь у торгах лише одне приватне підприємство «Полтавабудцентр» з пропозицією на 750 тис. грн дорожчою.

За договірною ціною, витрати ТОВ «ПБС» на заробітну плату працівникам дорівнюватимуть 2,58 млн грн (1,4% від суми угоди), а прибуток закладено у розмірі 618 тис. грн (тобто 0,33%). Основні роботи будуть виконані у 2019 році, до кінця поточного року передбачено виконати робіт лише на 100 тис. грн.

ТОВ «ПБС» зареєстроване у 2004 році в Івано-Франківську. Формально товариство належить  Іванні Непик, а керівником є Олексій Пастернак, але фірма пов’язана з народним депутатом Олександром Шевченком, який раніше керував курортом «Буковель». Загалом фірма впродовж року уклала 44 контракти на 2,3 млрд грн, серед яких 19 угод у Івано-Франківській області загальною вартістю понад 1 млрд грн.

Компанія фігурує у низці кримінальних проваджень. Зокрема, 30 липня 2018 року Київська місцева прокуратура порушила провадження №42018101070000217 за ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), де фігурантами є службові особи Держаудитслужби України, Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області (САД) та ТОВ «ПБС».

На даний момент слідство з’ясувало, що контролери Держаудитслужби України «діючи умисно, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди» не відобразили в акті перевірки САД, яку вони проводили у червні 2018 року, виявлені ними факти привласнення та розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Натомість управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області встановило, що «службові особи САД організували протиправну схему незаконного заволодіння бюджетними коштами, виділених на будівництво доріг, шляхом укладання договорів за завищеними цінами».

Наприклад, правоохоронці стверджують, що згідно з укладеними у 2017 році договорами між САД та ТОВ «ПБС» на проведення експлуатаційного утримання доріг «Делятин-Раківчик» та  «Івано-Франківськ-Надвірна», вартість виконаних  робіт завищена на загальну суму понад 25 млн. грн.

На даний час слідство триває, правоохоронці отримали до банківських документів фігурантів справи.