Буські освітяни вдруге планують укласти угоду з тендерним змовником на реконструкцію басейну за 12 млн грн

03 Липня 2018

Відділ освіти Буської районної державної адміністрації Львівської області повідомив про намір укласти договір з ТОВ «Пласт» на реконструкцію басейну Буської ДЮСШ вартістю 11,8 млн грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Документацією передбачено демонтаж покрівлі, підлоги та вікок, їх заміна, облаштування басейну новою системою опалення та вентиляції. Також технічним завданням передбачено встановлення пандусів та підіймача для людей з інвалідністю.

Крім ймовірного переможця, ТОВ «Пласт», участь у торгах взяло ще дві компанії: ТОВ «Будівельна компанія Терон Девелопмент» та ПП «ЛВ-Арка» із пропозиціями на 1,5 млн грн дешевшими. Проте тендерний комітет відхилив обох учасників: «Терон девелопмент» – через відсутність усіх документів оренди деяких одиниць техніки та відсутність штатного розпису, а ПП «ЛВ-Арка» – через відсутність банківської гарантії, інформації про субпідрядників та дотримання заходів щодо захисту довкілля. Варто зазначити, що у 2014 році ПП «ЛВ-Арка» було оштрафоване за змову на торгах, про що писали «НГ.Львів».

Це вже друга спроба Буського відділу освіти провести тендер на реконструкцію басейну. На перші торги прийшли лише дві фірми: ТОВ «Пласт» і ТОВ «Галицький будівельник». Як зясували «НГ.Львів», у компаній були не лише однакові довідки і телефон, а й директора і співвласник. В обох підприємствах директором є Петро Орихівський. Крім того, йому належить 50% статутного капіталу ТОВ «Пласт» і 50% – ТОВ «Галицький будівельник». Завдяки нашій публікації вдалося скасувати закупівлю до підписання договору.

У повторних торгах ТОВ «Будівельна компанія Терон Девелопмент» 27 червня подало скаргу на неправомірні дії замовника щодо визначення переможця до АМКУ. У скарзі компанія зазначила, що вважає неправомірним своє відхилення та обрання ТОВ «Пласт» переможцем торгів. Зокрема, фірма зазначила 14 пунктів невідповідностей у тендерній документації учасника як відсутність реєстру документів, інформації про субпідрядника, дозволу на роботи з підвищеною небезпекою і т. д. Також скаржник зазначає, що низка документів ТОВ «Пласт» можуть бути підробленими, оскільки на довідці з банку не зазначено вихідного номеру, або учасником подано витяг з державного реєстру юридичних, але за вказаними параметрами відсутні будь-які відомості.

Наразі Антимонопольний комітет не прийняв рішення, чи розлядати цю скаргу чи ні.