Суд дозволив відібрати зразки голосу в митника, якого підозрюють в отриманні $15 тис. хабара

26 Січня 2018

Cлідчий суддя Шевченківського районного суду Львова 19 січня надав дозвіл на примусове відібрання зразків голосу Володимира Руденка, якого підозрюють в отриманні $15 тис. хабара, з метою подальшого проведення експертизи відеозвукозапису (фоноскопічної експертизи). Добровільно надати зразки голосу підозрюваний відмовився.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook 3 червня повідомив, що начальника відділу Міжрегіональної митниці затримали під час одержання чергового місячного збору неправомірної вигоди від службових осіб Львівської митниці у розмірі 60520 дол. та 10 тис. грн.

У судовому реєстрі зазначено, що начальника відділу Міжрегіональної митниці ДФСУ Володимира Руденка відрядили до Львівської митниці з 15 травня до 2 червня 2017 року «з метою протидії контрабанді та боротьби з порушеннями митних правил».

29 травня 2017 року Руденко у телефонній розмові домовився про зустріч з начальником відділу митного оформлення № 3 митного поста Рава-Руська, під час якої вимагав надати неправомірну вигоду за «не створення штучних перешкод у здійсненні службової діяльності». Гроші, а саме 3 тис. доларів, начальник відділу передав біля ТЦ «Метро».

31 травня в телефонній розмові підозрюваний також домовився про зустріч «для обговорення службових питань» із ще одним митником – начальником відділу митного оформлення митного поста «Шегині». Того ж дня вони зустрілися на вулиці Костюшка у Львові. Під час зустрічі Руденко нібито поставив вимогу оплати за не створення штучних перешкод у здійсненні службової діяльності начальником відділу митного поста «Шегині». 1 червня останній передав 12 тис. дол. на території ресторанно-готельного комплексу «Львівське передмістя».

В інших ухвалах в рамках цієї справи також згадуються й інші випадки передачі коштів, які в останніх ухвалах відсутні. А саме:

  • 30 травня – невстановлена особа у приміщенні готельно-ресторанного комплексу «Соняхи» (сума не вказана),
  • 31 травня – у приміщенні ресторану «Del Pesto» працівник митного поста «Рава-Руська» (сума не вказана),
  • 1 червня – у приміщенні готельно-ресторанного комплексу «Зальцборг» працівник митного поста «Смільниця» передавав 6 тис. доларів,
  • 1 червня – працівник митного поста «Краківець» у приміщенні готельно-ресторанного комплексу «Рафаель» (сума не вказана).

2 червня 2017 року близько 7:30 військова прокуратура Львівського гарнізону спільно з оперативними співробітниками УЗЕ у Львівській області провела обшук автомобіля, яким керував Руденко, де виявили 60,52 тис. дол. та 10 тис. грн, у тому числі 3 тис. дол. та 12 тис. дол. неправомірної вигоди.

3 червня 2017 року Володимиру Руденко повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 ККУ.

17 січня цього року Шевченківський районний суд також дозволив доступ до інформації оператора «Київстар» щодо дзвінків та sms-повідомлень з 15.05.2017 по 02.06.2017 телефонного номеру начальника відділу митного оформлення митного поста «Шегині» та начальника відділу митного оформлення №3 митного поста Рава-Руська. Останній номер використали при реєстрації профілю в Facebook для Ореста Кобрина.