На дорозі зі Львова до Брюхович облаштовують додаткове освітлення за 830 тис. грн

06 Грудня 2017

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради 30 листопада замовив реконструкцію зовнішнього освітлення від вулиці Замарстинівської до смт. Брюховичі вартістю майже 830 тис. грн у ЛКП «Львівсвітло». Про це стало відомо зі звіту про укладений договір, оприлюдненого в Prozorro.

Згідно з календарним планом робіт, освітлення встановлять лише за двадцять днів – до 20 грудня цього року.  Роботи розпочали вже 5 грудня, встановивши перші світильники. У договірній ціні вказано, що на заробітні плати будівельників та монтажників витратять лише 16,2 тис. грн, вартість експлуатації будівельних машин – 27,7 тис. грн, вартість матеріальних ресурсів – майже 548 тис. грн. Кошторисний прибуток закладено на рівні 3 тис. грн.

Договір з «Львівсвітло» підписали без проведення допорогової закупівлі, оскільки в ЛКП, які надають послуги чи роботи відповідно до мети їх створення, місто може купувати без конкурсу до визначених ЗУ «Про публічні закупівлі» порогів (товари, послуги – 200 тис. грн, роботи – 1,5 млн грн).

Нагадаємо, під час будівництва велодоріжки зі Львова до Брюхович вже встановили стовпи з освітленням. Світильники на них розвернуті в сторону велодоріжки, втім світло також потрапляє і на автомобільну дорогу. Як повідомили в департаменті ЖКГ та інфраструктури ЛМР, тепер додатково на цих стовпах встановлять і світильники, розвернуті в бік дороги. Підставою закупівлі стали скарги мешканців про те, «що освітлюють ліс», а не дорогу.

Додамо, що на даний момент увечері вмикають освітлення лише над частиною велодоріжки, що зі сторони Львова. Приблизно на половині шляху зі Львова до Брюхович освітлення зникає.