Прокуратура відкрила кримінальне провадження через незадекларовану квартиру директора «Львівтеплоенерго»

Слідчий суддя Галицького районного суду Львова 10 листопада надав дозвіл на проведення огляду квартири, що належить дружині директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» та депутата Львівської обласної ради Степана Пакіжа.

Слідчі Прокуратури Львівської області звернулися до суду з таким клопотанням в рамках досудового розслідування №42017140000000265 за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації).

Згідно з ухвалами суду, дружина Степана Пакіжа Наталія 19 грудня 2016 року отримала в подарунок квартиру площею 50,3 кв. м у Львові на вулиці Трильовського. Однак це майно Степан Пакіж не вказав в електронній декларації за 2016 рік. Згідно з реєстром нерухомості, Наталія Пакіж досі є власницею цієї квартири.

Як стверджують слідчі, вартість нерухомості, відповідно до висновку про вартість об’єкта оцінки від 28 липня 2017 року, становить майже 781,7 тис. грн, однак оціночна вартість квартири, вказана у  договорі дарування, складає 418,5 тис. грн.

Відтак 15 серпня 2017 року у даному кримінальному провадженні призначили будівельно-технічну експертизу. І судовому експерту потрібно забезпечити доступ до приміщення для проведення цієї експертизи.

Відповідно до ст. 366-1 ККУ відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

На момент подачі декларації у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 1600 грн, тобто поріг кримінальної відповідальності за декларування недостовірних відомостей становив  400 тис. грн. З травня цей мінімум зріс до 1684 грн (поріг у 421 тис. грн).

P.S. Після оприлюднення цієї новини директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж заявив, що інформацію про квартиру, яку подарували його дружині, було внесено у декларацію одразу після того, як стало відомо про дарування.  Однак ця поширена ЛМР інформація не відповідає дійсності, оскільки на сайті НАЗК оприлюднено лише одну його декларацію, жодних змін до декларації внесено не було.

«Батько дружини Степана Пакіжа перед смертю записав квартиру на свою дочку. Степан Пакіж про це не знав. Як тільки він про це дізнався, одразу вніс зміни в декларацію. Експертиза повинна встановити, чи було перевищення, чи не було по вартості цих приміщень. Ми за те, щоб суд прийняв правильне і законне рішення», – повідомили у юридичному департаменті ЛМР.