АМКУ скасував закупівлю найдорожчих на торгах кабелів для Стрийського вагоноремонтного заводу

14 Листопада 2017

Антимонопольний комітет України забов’язав Стрийський вагоноремонтний завод відмінити закупівлю кабелів у ТОВ «Українська виробнича компанія метал-мейк», чия пропозиція була найдорожчою на торгах, після скарги іншого учасника торгів.

27 вересня філія «Стрийський вагоноремонтний завод» ПАТ «Українська залізниця» оголосила торги на закупівлю 4,9 тис. метрів електророзподільчих кабелів. Очікувана вартість становила 752 тис. грн.

У торгах взяли участь шість компаній: ТОВ «Донбастеплоізол», ТОВ «Крок Г.Т.», ТОВ «Електросклад» ТзОВ «Торговий дім «Тантал» ТОВ ВП «Дебора-Електро» та «Українська виробнича компанія метал-мейк» з найдорожчою пропозицією у 750 тис. грн. Решту учасників тендерний комітет відхилив. Основною причиною була відсутність копії-зразка якості на деяку номенклатуру товару або іншого документу, який би підтверджував якість товару.

Проте, ТОВ «Крок Г.Т.» звернулось до Антимонопольного комітету із скаргою на порушення проведення процедури закупівлі. Причиною відхилення пропозиції компанії «Крок Г.Т.» вартістю 620 тис. грн (на 130 тис. грн дешевше переможця) стало те, що фірма не надала технічну специфікацію згідно додатку №3. Своє звернення підприємство мотивувало тим, що в складі документів були технічні характеристики товару з кількісними та якісними показниками, сертифікати відповідності, сертифікати якості. А технічна спеціфікація не надана, бо ні додатком під номером 3, ні іншими умовами документації її не вимагалась.

АМКУ задовольнив скаргу, і тепер Стрийський вагонноремонтний завод повинен скасувати рішення про відхилення пропозиції «Крок Г.Т.» та рішення про визнання переможцем ТОВ «Українська виробнича компанія метал-мейк».

ТОВ «Крок Г.Т.» зареєстровано в Запоріжжі, а його власниками є Олег Чадов, Геннадій Гемпель та Олександр Стеценко. АМКУ штрафував цю компанію на 50 тис. грн за змову на торгах, але їй вдалось оскаржити це рішення, про що писали «НГ. Львів».

Бенефіціарами «Української виробничої компанії Метал-мейк» є киянки Ірина Гартунг та Наталя Невмержицька. Фірма із «статутником» у 5 тис. грн отримує прибуток лише з державних тендерів. Протягом 2017 року підприємство отримало підрядів на 40 млн грн, усі з них від «Укрзалізниці».