Турківська міськрада заплатила за сміттєвоз 196 тис. грн ПДВ підприємцю, який не є платником ПДВ

21 Червня 2017

Турківська міська рада сплатила за сміттєвоз майже 1,18 млн грн, з яких 196 тис. грн ПДВ, підприємцю, який не є платником ПДВ, а працює на єдиному податку. Про це стало відомо з низки судових ухвал, які були оприлюднені в реєстрі в травні-червні цього року в рамках досудового розслідування самбірської поліції.

Згідно з Prozorro, у листопаді минулого року Турківська міська рада вирішила придбати сміттєвоз із заднім завантаженням з пробігом не більше 400 тис. км. Обладнання повинно встановлюватись на шасі автомобіля Mercedes Benz, Scania, MAN або еквівалент. На торги свої пропозиції подали ПП “Дрогобичбуд”, ПП “Територіябуд” та приватний підприємець Володимир Маркович, чия пропозиція була найдешевшою.

Згідно з документами в Prozorro, підприємець пропонував сміттєвоз 2001 р.в. на базі ManВін також завантажив у систему свідоцтво платника єдиного податку. Разом з тим, у специфікації до укладеного 14 грудня 2016 року договору вказано, що підприємець продав КАМАЗ 43106, вартість якого становить 980 тис. грн плюс 196 тис. грн ПДВ.

На сайті ЄДата вказано, що Турківська міськрада перерахувала кошти підприємцю в другій половині грудня 2016 року, включивши в оплату ПДВ.

Під час досудового розслідування слідчі зясували, що підприємець для участі в торгах подав довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів, хоча мав борг в майже 2 тис. грн.

Дані відкритого реєстру ДФСУ щодо платників ПДВ

Також вони з’ясували, яким чином MAN перетворився на КАМАЗ. В судовій ухвалі зазначено, що 8 грудня посадовці Турківської міськради склали акт огляду пропонованого підприємцем сміттєвоза MAN, 2001 року випуску, однак виявили недоліки. Підприємець натомість запропонував сміттєвоз марки КАМАЗ-43106 2007 року випуску, який, на думку членів комісії, відповідав технічним вимогам. А тому вони запропонували змінити предмет закупівлі. Водночас слідчі виявили, що у підприємця Володимира Марковича станом на 8 грудня не було у власності ні сміттєвоза MAN, ні КАМАЗ 43106.

Щодо інших учасників торгів, то ПП “Територіябуд” припинило свою діяльність 10 березня цього року, а ПП “Дрогобичбуд” у січні цього року було перетворено на ТОВ “Укрзахідбудтрест”.

До речі, у листопаді минулого року Турківська міськрада за прямим договором придбала у цього ж підприємця Володимира Марковича автомобіль ГАЗ за 140 тис. грн, однак вже без ПДВ.