Залізничники замовили фірмі з російським корінням ремонт тягових генераторів за 2,97 млн грн

20 Червня 2017

Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» 16 червня уклала договір з ПАТ «НВП “Смілянський електромеханічний завод”» щодо ремонту тягових генераторів за 2,97 млн грн. Про це повідомляється на сайті публічних закупівель Prozorro.

Йдеться про капітальний ремонт двох тягових генераторів типу ТД-802 (528 тис. грн/од. з ПДВ) та п’яти ГП-312 (501,6 тис. грн/од. з ПДВ). Підрядник має виконати замовлення до грудня 2017 року.

Згідно з плановою калькуляцією, загалом на замовленні фірма-виконавець отримає прибуток у розмірі 364 тис. грн (12%). На основну та додаткові заробітні плати працівників піде 259 тис. грн (8,7%).

Учасниками аукціону стали дві фірми з Черкащини – ПАТ «НВП “Смілянський електромеханічний завод”» (Сміла) та ТОВ «Укртрансдизель» (Христинівка). Останнє належить Геннадію Добровольському та Ользі Шаповал. За своєю ціновою пропозицією фірма програла з різницею у 5,4 тис. грн.

Нині основним акціонером переможця торгів, ПАТ «НВП “Смілянський електромеханічний завод”» (ПАТ «НВП “СЕМЗ”»), є кіпрський офшор «Santiver trading limited» (24%).

До третього кварталу 2015 року акціонерами товариства значились «Valenburg holdings limited» (Кіпр, 38%), згадане «Santiver trading limited» (24%) та ТОВ «Вєлєс менеджмент» (21%). Власниками останнього є ТОВ «Вєлєс актів» та ТОВ «Інвестиційна компанія вєлєс капітал», прописані у Москві (РФ).

Керівником «Вєлєс менеджмент» є Ірина Матвієнко, яка веде бізнес з Дмитром Сиротіним – кандидатом на посаду судді касаційного госпсуду у складі Верховного суду. Йдеться про ТОВ «Мабуст», зареєстроване у Броварах, де проживають обоє засновників.

Сам Сиротін володіє невеликою кількістю акцій та є членом ревізійних комісій ПАТ «НВП “СЕМЗ”», ПАТ «Компанія Катран» та ПАТ «Лезниківський кар’єр». Структура власності останнього веде до ТОВ «Росвест» та ТОВ «Інвестиційна компанія вєлєс капітал». Остання прописана на вул. Житомирській, 20 у Києві, де раніше знаходилось ТОВ «Вєлєс менеджмент», а «Росвест» розташоване в одному приміщенні зі згадуваним раніше ТОВ «Мабуст» Матвієнко-Сиротіна. Крім того, співзасновником компанії є акціонер ПАТ «НВП “СЕМЗ”» – «Santiver trading limited».

Суддя Сиротін також одноосібно володіє ТОВ «Пі ел ті консалтинг», яке юридично знаходиться за однією адресою з ТОВ «Вєлєс менеджмент». При чому, «Пі ел ті консалтинг» Сиротіна переїхало на вул. Михайлівську, 21-Б, Н/П №34 у Києві одночасно з «Вєлєс менеджментом» у 2015 році – раніше обидві фірми знаходились в одному будинку на Житомирській, 20.

Нагадаємо, з 2001 по 2005 рік Дмитро Сиротін працював у прокуратурі Київської області, потім займався адвокатською діяльністю. Станом на 2015 рік декларував дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у розмірі 67,6 тис. грн та $10 тис. готівкою. Його дружина Наталія Сиротіна на момент декларування працювала у Головному теруправлінні юстиції в Київській області.