АМКУ через три роки оштрафував дві фірми за змову на паливних торгах

11 Травня 2017

Львівське обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало ПП «Честер плюс» та ТОВ «Компанія Віп-Ойл» за спотворення результатів торгів під час закупівлі пального та мастил для підрозділу відокремленого підрозділу Західної енергетичної системи НЕК «Укренерго» ще у 2014 році. Відповідне рішення комітет ухвалив 11 квітня 2017 року.

Згідно з рішенням, «Честер плюс» зобов’язали сплатити штраф у розмірі 25 тис. грн, а ТОВ «Компанія Віп-Ойл» – 45 тис. грн.

Факт змови вдалось з’ясувати завдяки аналізу документів. Виявилось, що  компанії ідентично оформили документи, а їх довідки (з реєстру юридичних осіб, про не притягнення до кримінальної відповідальності тощо) отримані в один день та мають послідовні порядкові номери. Послідовними також є номери банківських гарантій. Крім того, в учасників одні й ті самі постачальники.

Власником ПП «Честер плюс», що зареєстрована в селі Муроване (Пустомитівський район), є львів’янин Максим Ананенков, а львівським ТОВ «Компанія Віп-Ойл» володіють Денис Жегалов (95%) та Степан Грохольський (5%).

«Компанія Віп-Ойл» вже не вперше фігурує у торгах сумнівної чесності. Як повідомляли «НГ. Львів», два роки тому фірма Дениса Жегалова розіграла тендер від Львівської залізниці на майже мільйон гривень із компанією бізнес-партнера.