Колишні сільський голова та помічник нардепа-регіонала отримали по 5 років тюрми за $15 тис. хабара

21 Березня 2017

Стрийський міськрайонний суд Львівської області засудив колишнього голову Сможенської сільради Михайла Тацинця та його подільника Василя Глушка $15 тис. хабара до 5 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна. Про це свідчить вирок суду від 14 березня 2017 року.

Як встановило слідство, колишній голова Сможенської сільради Михайло Тацинець за попередньою змовою з Василем Глушком, екс-помічником нардепа V скликання від Партії Регіонів Віктора Бондаренка, вимагали у потерпілої, чиє ім’я у вироку зашифроване, $15 тис. хабара (119 тис. грн за тодішнім курсом НБУ) за виділення 4,44 га землі.

Йшлося про три земельні ділянки для особистого сільського господарства площею 1,48 га кожна за межами села Сможе Сколівського району. Потім цільове призначення ділянок мали змінити під комерційне – для будівництва готелю.

У червні-липні 2011 року Василь Глушко, написано у вироку, зателефонував тодішньому голові Сколівської РДА Михайлу Гнатишину і розповів про наміри потерпілої збудувати готель в гірському районі. Останній повідомив, що поговорить про таку можливість з очільником Сможенської сільради.

За показами тодішнього сільського голови, Михайла Тацинця, в кінці серпня 2011 року йому дійсно зателефонував Гнатишин і повідомив, що є особи, зацікавлені у придбанні землі на території сільради у комерційних цілях. На той час в селі уже розробили проектно-технічну кошторисну документацію на реконструкцію сільського народного дому, але ні сільський, ні районний бюджети профінансувати роботи не могли. Тому у потерпілій чиновники бачили потенційного інвестора.

Дані покази підтвердила і сама потерпіла. Жінка пояснила суду, що у разі отримання земельної ділянки після старту будівництва готелю обіцяла допомогти селу інвестицією у розмірі 1,2 млн грн.

Оскільки громадянам не можна передавати наділи для особистого сільського господарства площею понад 2 га, було вирішено виділити землю на трьох осіб – потерпілу та двох її знайомих. Ідею продажу землі з аукціону відкинули.

Як переконував суд Василь Глушко, у питанні виділення землі від нього нічого не залежало, а сума в $15 тис. була не хабарем, а його гонораром за оформлення документів на ділянки, яке він курував.

При цьому Глушко розповідав потерпілій, що частину коштів віддасть іншим. По $3 тис. мали отримати  голова Сможенської сільради, невідомі посадовці з Києва та голова Сколівської РДА. В суді Глушко розповів, що обманював жінку. «Ці гроші були мої і нікому я не мав їх віддавати», – заявив у суді Глушко.

Працівники міліції затримали Глушка та Тацинця одразу після отримання ними хабара 3 липня 2012 року на дитячому майданчику поблизу кафе у селі Дуліби Стрийського району. Водночас слідчі не встановили посадовців з Києва, яким нібито мали передати $3 тис. хабара, а голові Сколівської РДА не пред’являли обвинувачення, натомість допитали його у якості свідка. Останній заперечив будь-які розмови про отримання коштів.

В результаті екс-голова Сможенської сільради Михайло Тацинець, а також організатор злочину Василь Глушко отримали покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади на строк 3 роки з конфіскацією майна. Суд також позбавив Тацинця 7 рангу державного службовця. Нагадаємо, на вирок протягом п’ятнадцяти днів може бути подана апеляція.