Фірми з одного кубла розіграли торги «Львівводоканалу» на рідкий хлор

16 Березня 2017

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» 14 березня підписало договір з ТОВ «Компанія «Хлортехвод» на поставку рідкого хлору на загальну суму 1,71 млн грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Вартість одного кг становитиме 50,29 грн. Участь у торгах брало дві компанії, які пропонували хлор ПАТ «Дніпроазот». У відділі реалізації «Дніпроазоту» повідомили, що ціна за тонну рідкого хлору коштує 13,3 тис. грн за тонну без ПДВ. Відтак вартість одного кілограму з ПДВ становить лише 16,625 грн. Це ціна, яка діятиме з квітня. До цього хлор продавали на 10% дешевше.

Кременчуцька «Компанія «Хлортехвод» належить Олегу Первому. Раніше власником та керівником був Ярослав Гальченко.

Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ «Гіпохлорсервіс» з Полтавської області з пропозицією на 5 тис. грн дорожчою, власником якого є Сергій Гнойовий. Він також був співвласником фірм «Компанія «Хлорсистеми» і просто «Хлорсистеми». Так, телефон фірми «Компанія «Хлорсистеми» (0536701242) співпадає з телефоном переможця торгів «Компанія «Хлортехвод».

«Компанія «Хлорсистеми», де співвласником та директором був Гнойовий, зареєстрована в Кременчуку, на вулиці Воровського 34/26. У сусідньому офісі ще в 2016 році був прописаний переможець торгів «Компанія «Хлортехвод».

Слідчі ГУ Нацполіції у Полтавській області стверджують, що всі чотири фірми, у тому числі учасники даних торгів, є пов’язаними. Це стало відомо завдяки ухвалам у рамках кримінального провадження №12015170000000790.

За версією поліції, мова йде про привласнення частини державних коштів, які комунальні підприємства («Кременчукводоканал», «Полтававодоканал», «Львівводоканал», «Черкасиводоканал» та інші) перераховували протягом 2014-2015 років ТОВ «Компанія «Хлорсистеми» за поставку реагентів (хлору в балонах, гіпохлорид натрію) та виконання ремонтних робіт. Нібито роботи виконувалися силами офіційно не працевлаштованих працівників, а матеріали купувалися без офіційного оформлення документів за значно нижчими цінами. Також слідчі підозрюють здійснення псевдо-фінансово-господарських операцій по придбанню матеріалів у підприємств з ознаками фіктивності та зняття даних коштів готівкою з їх рахунків.