Що відомо про фірми, які хочуть будувати сміттєпереробний завод на Львівщині

16 Лютого 2017

У Львівській ОДА відбулось публічне розкриття конкурсних пропозицій щодо вибору інвестора для будівництва та експлуатації комплексу з утилізації (перероблення) твердих побутових відходів. Згідно з повідомленням прес-служби, до подальшої участі у конкурсі комісія допустила трьох інвесторів.

Із шести пропозицій три отримали схвальну оцінку членів конкурсної комісії. Це пропозиції інвестиційно-екологічної компанії «ІЕК» (ділянка у Дрогобицькому районі), ТОВ «Глассворк технолоджі» (ділянка у Миколаївському районі) і ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» (ділянка у Миколаївському районі).

22 лютого відбудеться публічне заслуховування трьох претендентів. «Наші гроші. Львів» підготували короткі довідки про ці фірми, базуючись на відкритих даних.

ТОВ «Вейст менеджмент системс»

Статутний капітал: 200 грн.

Фінансова звітність: відсутня.

Реєстр транспортних засобів МВС: інформація про зареєстровані авто відсутня.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно: нічого не знайдено.

Зареєстрована у червні минулого року, має чотирьох засновників, у всіх по 25%: Максим Казилу, Володимир Покойовець, Андрій Заліско, Віталій Надашкевич.

До 4 січня фірма називалась ТОВ «Торгова компанія «Прометей» і власників було лише двоє – Казилу і Покойовець. Окрім того, лише з січня у фірми зв’явились КВЕДи пов’язані з відходами.

Найвідоміший у цій компанії бізнесменів – львівській співак, заслужений артист України Андрій Заліско. Його брат, Олег Заліско, у 2014 році був призначений заступником Генерального прокурора України, а в середині 2016-го пішов у відставку.

Як нам вдалося встановити, співвласник фірми одесит Максим Казилу є сином Федора Казилу, чия фірма ТД «Форестер» виступала організатором з продажу майна заводу «Полярон». Цікаво, що Федір Казилу є також співвласником ТОВ «Інвестиційна промислова група» з місцем реєстрації в Новому Роздолі на вул. Гірнича, 2. Ця адреса повністю співпадає з місцем «прописки» «Вейст менеджмент системс».

Додамо, ще одним співвласником «Інвестиційна промислова група» є ТОВ «Техінвест проект», яке й придбало майно «Полярону». Власне, саме «Інвестиційна промислова група» у 2014 році купила будівлі і майно Новороздільського заводу складних мінеральних добрив, що в Новому роздолі на вул. Гірнича, 2, стверджував нардеп VIII скликання Андрій Лозовий. Організатором аукціону виступав той же «Форестер».

За інформацією нардепа, процедура банкрутства і продажу майна цих підприємств була проведена за корупційною схемою під одного визначеного покупця, у торгах брала участь мінімальна кількість покупців (лише два), і продаж відбувся на підставі одного кроку.

Третій співвласник фірми – 29-річний Віталій Надашкевич, співвласник юридичної компанії «Ло Крафт», у 2015 році був кандидатом в депутати ЛМР від «Волі».

Щодо Володимира Покойовця з села Сухий Яр (біля Білої Церкви), то інформації обмаль. Не вдалося знайти інформації ні про його попередній чи інший бізнес або місця праці.

ТОВ «Інвестиційно-екологічна компанія «ІЕК»

Статутний капітал: майже 2,6 млн грн.

Фінансова звітність: відсутня.

Реєстр транспортних засобів МВС: інформація про зареєстровані авто відсутня.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно: нічого не знайдено.

Зареєстрована понад три роки тому, має двох засновників: Ігоря Погрібного (99,87%) та Ольгерда Тімофеєва (0,13%).

60-річний Ігор Погрібний є співвласником низки компаній, наприклад, вінницьких «ІКФ «ТП-Еко», «Деметра Еко» чи львівських «Підприємства по переробці відходів «Гарботех» і «Компанії «Еолус».

На зустрічах у Львівській області підприємці стверджували, що є представниками інвесторів з Бахрейну та Великобританії.

ТОВ «ГлассВорк технолоджі»

Статутний капітал: понад 10 млн грн.

Фінансова звітність: за 2015 рік – активи становили майже 37,7 млн грн, чисті продажі – 7,3 млн грн, 5 працівників.

Реєстр транспортних засобів МВС: інформація про зареєстровані авто відсутня.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно: будівля площею 558,9 кв. м на вул. Ф. Ліста, 4 у Львові (власність), будівля  6817,1 кв. м на вул. Наукова, 7б у Львові (передано в іпотеку Віталію Ломаковичу у грудні 2016 року), земельна ділянка 0,3692 га на вул. Наукова, 7б у Львові (в оренді)

Фірма створена понад 5 років тому, місце реєстрації – Київ. Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, до середини 2016 року фірма належала Анатолію Сопронюку. Нині 80% у статутному капіталі «ГлассВорк технолоджі» належить 76-річній Світлані Ломакович, яка з великою ймовірністю є матір’ю Віталія Ломаковича.

Віталій Ломакович – колишній голова правління «БМ Банку», що входить до російської групи ВТБ, екс-член ради НБУ. У 2012 році неуспішно балотувався до ВР від УДАРу. Місцеві медіа неодноразово наголошували на його дружніх стосунках з міським головою Львова Андрієм Садовим.

Ще 10% «ГлассВорк технолоджі» належить ТОВ «КУА «Оптіма-Капітал», яке контролює сам Віталій Ломакович. Незначна частка (у розмірі 100 грн) належить Роману Пилипцю, який також є директором.