У Новому Роздолі в дитячі садки купили масло по 45 гривень за кілограм

08 Лютого 2017

Відділ освіти виконавчого комітету Новороздільської міської ради 2 лютого підписав договір з ПП «Еко-дари» на постачання вершкового масла для чотирьох дошкільних навчальних закладів на майже 80 тис. грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Згідно з договором, фірма постачатиме 1777 кг вершкового масла 73% жирності по 45 грн за кілограм. Згідно з моніторингом цін на споживчому ринку Державної служби статистики від 30 січня, середня ціна на вершкове масло жирністю 72-73% у Львівській області становила 135,53 грн/кг.

В оприлюднених на Prozorro документах ПП «Еко-дари» повідомило, що постачатиме масло виробника з Львівської області – ТОВ «Агропобутсервіс». Також вони надали копію декларації про відповідність молочної продукції – вершкове масло жирністю 73%, яке відповідає ДСТУ 4399:2005, виготовлене 2 та 16 січня 2017 року.

«НГ. Львів» зателефонули до виробника, щоб дізнатись ціну на таке масло, однак там повідомили, що вже «давненько все продали» і мають лише залишки для власних потреб, порекомендувавши звертатись вже влітку. Також нам повідомили, що таке масло коштувало приблизно 100 грн за кг.

Контактна особа в Prozorro від виконкому Ганна Коник у розмові з «НГ. Львів» сказала, що її також дивує ціна на масло. Однак лише після першої поставки можна буде пересвідчитись у належній якості товару.

ПП «Еко-дари» належить Олексію та Олесі Калашникам. Вони також володіють ТОВ ТД «Вікторія-Клас», яке у квітні 2015 року АМКУ визнав винною у змові на торгах.