Фірма зятя генерала Павла Ткачука заробляє на теплопостачанні Нацакадемії сухопутних військ

27 Січня 2017

За останніх чотири роки фірма, пов’язана з начальником Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного генералом Павлом Ткачуком, отримала 49,4 млн грн з бюджету оборони на обігрів військових містечок та Навчального центру Академії, яку він очолює.

Приватне підприємство «Енергія Захід» сьогодні обігріває щонайменше сім військових містечок, життєдіяльність яких обслуговує Яворівська КЕЧ. Згідно з даними «Вісника державних закупівель» та порталу Prozorro, з кінця 2012 року до початку 2017 підприємство отримало 49,4 млн грн бюджетних коштів на обігрів військових. Загалом за цей період Яворівська КЕЧ витратила на опалення 98,9 млн грн. Тобто більш ніж половину цих коштів освоїло ПП «Енергія Захід».

У листопаді 2016 року власниками «Енергії Захід» стали Роман Білинський та Руслан Сапіга, зять керівника Академії Павла Ткачука. Останній у 2015 році звільнився з Академії за станом здоров’я, де з 2009 року працював на посаді заступника начальника кафедри тилового забезпечення факультету підготовки спеціалістів із забезпечення військ. Окрім власності в «Енергії Захід» Руслан Сапіга немає жодного іншого бізнесу.

До того часу засновниками підприємства були Тамара та Анатолій Котики. Анатолій Котик також досі є директором підприємства. Фірма була зареєстрована на домашню адресу Тамари Котик, в квартирі, яку вона отримала від Львівської КЕВ. А Тамара Котик працює в Національній академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного.

Потім підприємство було зареєстровано у Львові на вулиці Тролейбусній. Ця квартира належить Андрієві Ткачуку, синові Павла Ткачука. В свою чергу генерал Ткачук отримав її для покращення житлових умов, коли став керівником Академії. Пізніше вона належала його донці Олені Сапізі, яка у 2008 році подарувала її братові. На даний час юридична адреса ПП «Енергія Захід» вже змінена.

Яворівська КЕЧ, за даними «Вісника державних закупівель», є єдиним бюджетним замовником послуг ПП «Енергія Захід». Тобто з іншими бюджетними організаціями фірма не працює.

У переважній більшості випадків закупівлі теплопостачання у «Енергія Захід» відбуваються за неконкурентною переговорною процедурою. Обґрунтовують це тим, що підприємство встановило модульні котельні на території військових частин чи військових містечок, відтак, отримання теплової енергії на цих об’єктах неможливе від інших постачальників.

Нині завдяки встановленим модульним котельням підприємство включено у список природних монополій АМКУ.  Воно обслуговує 8 військових містечок довкола Яворівського полігону. На території цих містечок розташовано військові частини та Міжнародний центр миротворчості та безпеки, які безпосередньо підпорядковуються Академії. Яворівський полігон також входить до складу Центру.

Більш детально читайте у тексті  «Теплий заробіток генерала».